Aż 43 rodziny z Przemyśla i okolic otrzymały w br. prezenty w ramach akcji „Szlachetna Paczka”.
Projekt „Szlachetna Paczka” funkcjonuje w Polsce od kilku lat. Polega na bezpośredniej pomocy najbiedniejszym rodzinom, dla których darczyńcy przygotowują paczki. Adresy rodzin pozyskiwane są przez setki wolontariuszy, którzy działają lokalnie. Jak wspomnieliśmy, akcja ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna łączy działania setek tysięcy osób. Tylko w 2014 r. połączyła niemal milion Polaków! Pomóc można w prosty sposób. Z bazy danych, która znajduje się na stronie internetowej akcji, z opisami sytuacji rodzin w potrzebie, można wybrać sobie tę, której ofiaruje się pomoc[paywall]. Co roku baza otwarta jest do 21 listopada. Można do przygotowania paczki zaprosić znajomych. Wspólnie jest łatwiej. Paczkę należy przygotować zgodnie z listą potrzeb i marzeń członków rodziny. Pomoże w tym wolontariusz – opiekun wybranej rodziny. Wreszcie gotową paczkę należy zawieźć do magazynu w swoim mieście, a stamtąd wolontariusz dostarczy ją do wybranej rodziny.
Tegoroczny, przemyski finał „Szlachetnej Paczki” odbył się 12 i 13 grudnia br., jednak już od 11grudnia wolontariusze przygotowywali specjalny magazyn – świetlicę w Prałkowcach. – Po miesiącach pełnych pracy czterdzieści trzy rodziny otrzymały wspaniałe prezenty. Ludzi dobrej woli nie brakowało, darczyńców były setki, niektórzy robili paczki dla rodzin, inni przynosili żywność, chemię, pluszaki czy ubrania. Każda pomoc byłą na wagę złota, bo dzięki temu mogliśmy pomóc dodatkowo pięciu rodzinom – powiedziała nam liderka „Szlachetnej Paczki” w Przemyślu Karolina Składan.
Prezenty wolontariusze rozwozili wspólnie z kierowcami firmy Greinplast i przemyskimi strażakami. O ich żołądki zadbały panie z świetlicy „Senior” i babcia pani Karoliny, która ulepiła 200 pierogów. – Jako lider muszę powiedzieć, że finał przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję!. Jeśli tylko się chce, można zrobić coś wspaniałego – podsumowała K. Składan.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Szlachetna paczka kolejny raz wykonała kawał świetnej roboty! brawa dla wszystkich zaangażowanych
oby wiecej takich akcji jak szlachetna paczka. fajnie jest pomagać
Szlachetna paczka kolejny raz wykonała kawał świetnej roboty! brawa dla wszystkich zaangażowanych
oby wiecej takich akcji jak szlachetna paczka. fajnie jest pomagać