Blisko pół miliona złotych zasiliło budżet jarosławskiego szpitala, dzięki czemu placówka wzbogaci się o nowoczesny sprzęt medyczny i IT. Szpitalne inwestycje mają się przełożyć na poprawę jakości świadczonych usług, w tym diagnostyki.
Inwestycje w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu będą realizowane w ramach 100-procentowego dofinansowania z programu „Wsparcia podstawowej opieki zdrowotnej” Fenix 6.1, w związku z czym szpital nie poniesie żadnych kosztów związanych z zakupem nowego sprzętu. Celem programu jest zwiększenie jakości i dostępności opieki zdrowotnej w placówkach medycznych, mogą się one ubiegać o wsparcie na rozwój infrastruktury czy zakup sprzętu medycznego, refundowanego w 100 procentach przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu udało się sięgnąć po kwotę 450 tys. zł, która wykorzystana zostanie na doposażenie placówki w nowoczesny sprzęt medyczny oraz IT. Fundusze pozwolą na: rozwój opieki koordynowanej, opieki domowej, telemedycyny oraz działań profilaktycznych. Mają zostać wykorzystane do wzmocnienia potencjału Podstawowej Opieki Zdrowotnej w powiecie jarosławskim.
Na liście urządzeń, które będą lada moment służyć pacjentom szpitala, znalazły[paywall] się między innymi: aparaty EKG, aparaty USG, bilirubinometry, detektory przepływu Doppler, holtery ciśnieniowe, holtery EKG, nebulizatory, nosze dla osób z nadwagą oraz termometry elektroniczne. Szpital ma się również zaopatrzyć w serwer do archiwizacji bazy danych oprogramowania do obsługi poradni i archiwizacji dokumentacji medycznej, w tym skanów dokumentów dołączanych do dokumentacji.
Powiat jarosławski jako organ prowadzący szpital nie ukrywa, że jest to ogromne wsparcie dla placówki, które pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców i dostępności do wysokiej jakości usług zdrowotnych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze