Reklama

50 nowych pograniczników złożyło ślubowanie [ZDJĘCIA]

W poniedziałek, 23 września, rotę ślubowania na sztandar Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej złożyła pięćdziesięcioosobowa grupa nowo przyjętych funkcjonariuszy. Wszyscy są mieszkańcami Podkarpacia.

Nowo przyjęci do służby mają za sobą świeżo ukończone szkolenie i intensywny proces wdrożeniowy, który trwa od 2 września, kiedy to 50-osobowa grupa mundurowych została wcielona do służby.

– Pierwsze dni w BiOSG mundurowi rozpoczęli od zapoznania się z przepisami normującymi tok służby, poznali strukturę i zadania BiOSG oraz otrzymali pierwsze komplety mundurów. Wszyscy są mieszkańcami Podkarpacia, 16 osób ma wykształcenie wyższe, pozostali średnie. Najmłodszy mundurowy ma 18 lat – poinformował por. SG Piotr Zakielarz, rzecznik prasowy komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG. 

Reklama

Ślubowanie od świeżo wcielonych do służby przyjął gen. bryg. SG Tomasz Zybiński, komendant BiOSG, gratulując nowo przyjętym funkcjonariuszom pozytywnego zakończenia rekrutacji. Zaznaczył, że przed nimi służba, wymagająca dyscypliny i gotowości do działania w różnych warunkach.

45 mundurowych z 50-osobowej grupy wyjedzie do ośrodka szkoleń SG, gdzie czeka ich szkolenie podstawowe, a następnie podoficerskie. Po ich zakończeniu rozpoczną służbę w podkarpackich placówkach SG w: Medyce, Korczowej, Lubaczowie i Krościenku. Natomiast pozostała piątka w najbliższym czasie rozpocznie studia w Wyższej Szkole Straży Granicznej w Koszalinie (studia stacjonarne I stopnia na kierunku Bezpieczeństwo Granicy Państwowej).

Reklama

Jak poinformował P. Zakielarz, w bieżącym roku planowane jest wcielenie do służby 200 kolejnych funkcjonariuszy.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/09/2024 09:40
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości