– Pierwszy raz wziąłem udział w takim maratonie. Nie spodziewałem się, że uda mi się osiągnąć tak dobry wynik – mówi Piotr Kozło uczestnik sobotniego (23 maja) Minimaratonu Benedyktyńskiego.
W Minimaratonie Benedyktyńskim wzięło udział niemal 500 osób. Był to pierwszy z trzech biegów z cyklu Podkarpackich Biegów Benedyktyńskich. Dystans do pokonania wynosił 4,2 km. Udział w biegu mógł wziąć praktycznie każdy. Kryterium wiekowe zaczynało się od pierwszej klasy gimnazjum.
P. Kozło wywalczył drugie miejsce w kategorii wiekowej m-30, a dwudzieste w kategorii „open” z czasem 16.58.09. – Bieg był dobrze zorganizowany. Biegliśmy w grupie 8- osobowej. Koledzy mnie motywowali i dzięki nim zająłem wysoką lokatę. Czuję się zmęczony i obolały, ale cieszę się[paywall], że dobiegłem do końca – podsumowuje swój udział w imprezie biegowej. – Na co dzień zajmuję się sprzedażą elektroniki. Nie uczestniczyłem wcześniej w żadnych maratonach. Brały w nim udział osoby trenujące w klubach biegaczy i odpowiednio do tego przygotowane, zajmujące się bieganiem na co dzień, mające na swoim koncie wiele zwycięstw – dodaje biegacz.
Impreza miała na celu rozpowszechnienie biegania wśród dzieci i młodzieży jako jednej z najzdrowszych form aktywności ruchowej. Nauczyć młodzież zachowań fair play, lojalnego i uczciwego podejścia do współzawodników. Następny maraton, na trasie Przemyśl – Jarosław, przewidywany jest 27 czerwca, a półmaraton Chłopice – Jarosław 12 września.
Organizatorami biegu były: Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Służebnicy Bożej Anny Jenke w Jarosławiu, Urząd Miasta Jarosławia, Jarosławska Grupa Biegowa „Sokół”, Samorząd Województwa Podkarpackiego, Starostwo Powiatowe w Jarosławiu.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
maraton na 4,2 km -,- :/...