Reklama

52-latek przekonał się o skuteczności trybu przyspieszonego

25/04/2026 14:52

W ostatnim czasie, o skuteczności trybu przyspieszonego, przekonał się 52-letni mieszkaniec gminy Roźwienica, który już dobę po zatrzymaniu został skazany na 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres 3 lat.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w poniedziałek, 13 kwietnia po g. 11 w Pruchniku, gdzie na ul. Jarosławskiej, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli wspomnianego mężczyznę, kierującego Citroenem Berlingo. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 52-latek zignorował 48-miesięczny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, orzeczony przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie w 2023 r. 52-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań. Policjanci z komisariatu w Pruchniku wdrożyli w tym czasie tryb przyspieszony. Skutkowało to tym, że w ciągu doby od zatrzymania, podejrzany usłyszał wyrok.

 „Sąd Rejonowy w Jarosławiu wymierzył 52-latkowi karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 3 lat. Ponadto mężczyzna został zobowiązany do zapłaty 10 tys. zł świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Wyrok nie jest prawomocny”

Reklama

– przekazały służby.

em.  

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama