W ostatnim czasie, o skuteczności trybu przyspieszonego, przekonał się 52-letni mieszkaniec gminy Roźwienica, który już dobę po zatrzymaniu został skazany na 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres 3 lat.
Do zatrzymania mężczyzny doszło w poniedziałek, 13 kwietnia po g. 11 w Pruchniku, gdzie na ul. Jarosławskiej, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli wspomnianego mężczyznę, kierującego Citroenem Berlingo. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 52-latek zignorował 48-miesięczny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, orzeczony przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie w 2023 r. 52-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań. Policjanci z komisariatu w Pruchniku wdrożyli w tym czasie tryb przyspieszony. Skutkowało to tym, że w ciągu doby od zatrzymania, podejrzany usłyszał wyrok.
„Sąd Rejonowy w Jarosławiu wymierzył 52-latkowi karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 3 lat. Ponadto mężczyzna został zobowiązany do zapłaty 10 tys. zł świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Wyrok nie jest prawomocny”
Reklama
– przekazały służby.
em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze