I śmignął nam kolejny rok. Niestety niełatwy, w cieniu pandemii. W wielu rodzinach przy świątecznym stole zabrakło osób najbliższych. Ciągły lęk o nich i samych siebie drugi raz z rzędu zobowiązywał do odpowiedzialności i rezygnowania z wielu planów.
Do tego doszła drożyzna, inflacja, mało budujące informacje ze świata polityki zarówno tej krajowej, jak i globalnej.
Przez 52 tygodnie mijającego 2021 roku także „Życie Podkarpackie” wiernie towarzyszyło swoim Czytelnikom. Informowaliśmy o wszystkim, co w naszej ocenie było istotne dla mieszkańców regionu. Co środę staraliśmy się dać jak najpełniejszy obraz sytuacji epidemiologicznej w naszych szpitalach, poziomu szczepień.
Tematem numer jeden okazała się amantadyna. Pierwszy ordynował ją jako antidotum na wirusa SARS-CoV-2 przemyski pulmonolog Włodzimierz Bodnar, więc siłą rzeczy temat często powracał. Stosowany wcześniej lek na inne schorzenia do dzisiaj wywołuje ostre kontrowersje i ożywione dyskusje w środowisku medycznym. Lek ma bodaj tyle samo krytyków, co zwolenników.
Ale mijający rok to także wiele wspaniałych akcji humanitarnych, charytatywnych, pomocowych. Pomimo pandemii wiele osób angażowało się w pomoc innym. Pomimo utrudnień i wymogów sanitarnych w miarę normalnie funkcjonowały instytucje kultury, kluby sportowe. To, co wydawało się oczywiste, nabrało zupełnie nowych znaczeń. Sporo przedsiębiorstw na szczęście oparło się negatywnym skutkom lockdownu.
Dlatego z optymizmem wypatrujemy Nowego Roku 2022. Życzmy sobie jak najszybszego opanowania wspólnymi siłami trwającej pandemii. Nie czekajmy, co zrobi rząd w tej kwestii. Od nas sporo zależy.
Pomimo kłopotów życzmy sobie wzajemnej życzliwości, zrozumienia. Niech polityka nas nie dzieli, ale uczy poznawania innych racji. Oby noc sylwestrowa wprowadziła nas w autentycznie nowy i szczęśliwy czas.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.''Życzymy sobie jak najszybszego opanowania wspólnymi siłami trwającej pandemii. Nie czekajmy, co zrobi rząd w tej kwestii. Od nas sporo zależy.''Dokładnie tak !!!
...Od nas sporo zależy''Dokładnie tak !!!WIRUSOLOŻKA Z WUHANU: KORONAWIRUS TO KARA KTÓRĄ NATURA WYMIERZA LUDZIOM ZA BARBARZYŃSKIE ZWYCZAJE - WYSOKIEOBCASY.PLPRZEMYSŁOWY CHÓW ZWIERZĄT JEDNYM Z GŁÓWNYCH CZYNNIKÓW RYZYKA GLOBALNYCH PANDEMII - GOOGLEW WEGAŃSKIM ŚWIECIE KORONAWIRUS BY NIE ISTNIAŁ. SAMI ŚCIĄGAMY NA SIEBIE RYZYKO PANDEMII - WYSOKIEOBCASY.PLCHCESZ WZMOCNIĆ ODPORNOŚĆ W CZASIE KORONAWIRUSA? NIE JEDZ MIĘSA - GOOGLEZOSTANWEGE.PL
''Życzymy sobie jak najszybszego opanowania wspólnymi siłami trwającej pandemii. Nie czekajmy, co zrobi rząd w tej kwestii. Od nas sporo zależy.''Dokładnie tak !!!
...Od nas sporo zależy''Dokładnie tak !!!WIRUSOLOŻKA Z WUHANU: KORONAWIRUS TO KARA KTÓRĄ NATURA WYMIERZA LUDZIOM ZA BARBARZYŃSKIE ZWYCZAJE - WYSOKIEOBCASY.PLPRZEMYSŁOWY CHÓW ZWIERZĄT JEDNYM Z GŁÓWNYCH CZYNNIKÓW RYZYKA GLOBALNYCH PANDEMII - GOOGLEW WEGAŃSKIM ŚWIECIE KORONAWIRUS BY NIE ISTNIAŁ. SAMI ŚCIĄGAMY NA SIEBIE RYZYKO PANDEMII - WYSOKIEOBCASY.PLCHCESZ WZMOCNIĆ ODPORNOŚĆ W CZASIE KORONAWIRUSA? NIE JEDZ MIĘSA - GOOGLEZOSTANWEGE.PL