Co prawda znacznie więcej funduszy władze Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie przeznaczą na ośrodek uzdrowiskowy w Rymanowie-Zdroju, ale i uzdrowisko w Horyńcu-Zdroju dostanie spory zastrzyk gotówki. Chodzi o kwotę 5,5 mln zł.
Samorząd województwa podkarpackiego właścicielem spółki uzdrowiskowej w Rymanowie-Zdroju jest od stycznia 2013 r. Uzdrowisko w Horyńcu-Zdroju przejął od Skarbu Państwa rok później. Obiecał milionowe inwestycje i słowa dotrzymuje. W br. na oba podkarpackie uzdrowiska chce wydać łącznie ponad 19 mln zł. Pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na wymianę linii produkcyjnej czy termomodernizację sanatoryjnych obiektów.
W Rymanowie-Zdroju na inwestycje planowane są wydatki rzędu 13,5 mln zł. Dojdzie m.in. do modernizacji Zakładu Produkcji Wód, gdzie wymieniona będzie linia produkcyjna i modernizacji kotłowni.

– W horynieckim uzdrowisku w bieżącym roku wydanych zostanie na inwestycje ponad pięć i pół miliona złotych. Wykonana będzie między innymi termomodernizacja obiektów sanatoryjnych, w tym kompleksowa wymiana okien. Wymieniony zostanie wyeksploatowany i przestarzały sprzęt rehabilitacyjny. Remontu doczeka się sala gimnastyczna w Zakładzie Przyrodoleczniczym. Ponadto założony zostanie monitoring obiektów sanatoryjnych – wyliczył rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie Tomasz Leyko.
Wśród planów inwestycyjnych na kolejne lata jest m.in. budowa imponującego pawilonu z pełnym zapleczem „Spa&Wellness”.
Uzdrowisko w Horyńcu-Zdroju świadczy usługi lecznicze związane z wykorzystywaniem m.in. borowiny i wody siarczkowo-siarkowodorowej. Spółka zajmuje się też leczeniem chorób narządu ruchu i reumatycznych. Jest producentem naturalnej wody źdródlanej „Hetmańska”. Uzdrowisko prowadzi usługi lecznicze w trzech obiektach: Domu Zdrojowym, Jaworze oraz Modrzewiu. Spółka zatrudnia ponad 100 osób.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze