Reklama

55 nowych kaprali rozpocznie służbę w podkarpackich placówkach Straży Granicznej [ZDJĘCIA]

W najbliższych dniach 55 nowych kaprali rozpocznie służbę w podkarpackich placówkach Straży Granicznej. Najwięcej z nich trafi na przejścia graniczne w: Medyce, Korczowej i Krościenku.

Uroczyste mianowanie na pierwszy stopień w korpusie podoficerów odbyło się w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG w czwartek, 13 lipca. 55 nowym pogranicznikom, którzy ukończyli szkolenie podstawowe, a następnie podoficerskie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu, akty mianowania na stopień kaprala wręczył zastępca komendanta BiOS płk SG Sławomir Klekotka. Rangę wydarzenia podniosła obecność kadry kierowniczej jednostki i pocztu[paywall] sztandarowego. Jak poinformowała sierż. sztab. SG Emilia Sidor z zespołu prasowego BiOSG, płk SG Sławomir Klekotka w swojej przemowie skierowanej  do nowych podoficerów podkreślił, że rozpoczynając służbę w placówkach SG, stają się wizytówką naszego kraju. Pogratulował im też pozytywnego ukończenia szkoleń i wyraził słowa uznania dla wysiłku, jaki podjęli, aby trafić do służby.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości