W najbliższych dniach 55 nowych kaprali rozpocznie służbę w podkarpackich placówkach Straży Granicznej. Najwięcej z nich trafi na przejścia graniczne w: Medyce, Korczowej i Krościenku.
Uroczyste mianowanie na pierwszy stopień w korpusie podoficerów odbyło się w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG w czwartek, 13 lipca. 55 nowym pogranicznikom, którzy ukończyli szkolenie podstawowe, a następnie podoficerskie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu, akty mianowania na stopień kaprala wręczył zastępca komendanta BiOS płk SG Sławomir Klekotka. Rangę wydarzenia podniosła obecność kadry kierowniczej jednostki i pocztu[paywall] sztandarowego. Jak poinformowała sierż. sztab. SG Emilia Sidor z zespołu prasowego BiOSG, płk SG Sławomir Klekotka w swojej przemowie skierowanej do nowych podoficerów podkreślił, że rozpoczynając służbę w placówkach SG, stają się wizytówką naszego kraju. Pogratulował im też pozytywnego ukończenia szkoleń i wyraził słowa uznania dla wysiłku, jaki podjęli, aby trafić do służby.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze