1,72 promila alkoholu miał w organizmie 57-letni kierowca quada, zatrzymany do kontroli na terenie Rokietnicy. Jak się okazało, mężczyzna miał więcej przewinień na koncie. Jechał bez kasku i tablic rejestracyjnych i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
Jak poinformowała jarosławska policja, nieroztropny użytkownik quada wpadł w ręce policjantów z posterunku w Pruchniku w środę, 7 sierpnia, przed g. 10. Uwagę mundurowych zwrócił fakt, że kierowca nie miał kasku, a jego pojazd tablic rejestracyjnych. Podczas kontroli dodatkowo od mężczyzny czuć było alkohol. Wydmuchał 1,72 promila. „Funkcjonariusze ustalili, że kontrolowany pojazd nie jest zarejestrowany, nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia, a sam kierujący nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi” – informuje jarosławska policja.
O dalszym losie kierowcy zadecyduje teraz sąd. Jego quad trafił natomiast na policyjny parking.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze