Reklama

60 cudzoziemców pracowało nielegalnie przy zbiorze jagód

08/10/2024 13:00

A to wszystko wynik kontroli legalności zatrudnienia w gospodarstwie sadowniczym, w powiecie lubaczowskim. Spośród zatrudnionych 95 cudzoziemców, aż 60 pracowało nielegalnie. Wszyscy to obywatele Ukrainy.

Ich praca polegała na zbiórce jagód. Wykonywali ją jednak bez wymaganych zezwoleń, a pracodawca nie dokonał stosownych powiadomień do urzędu pracy, co oznacza złamanie przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

– Przepisy tzw. specustawy pomocowej dla obywateli Ukrainy zwalniają w tym przypadku pracowników od odpowiedzialności karnej. Odpowiedzialność spada jednak na pracodawcę

– informuje rzecznik BiOSG por. Piotr Zakielarz.

– Funkcjonariusze SG z placówki w Lubaczowie skierują zebrane materiały do sądu, który podejmie ostateczną decyzję w sprawie. Kara grzywny w takich przypadkach dla pracodawcy wynosi od 1000 do 30 000 złotych

Reklama

– przekazuje P. Zakielarz.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości