Reklama

60 km na dwóch kółkach

21/07/2016 07:30

Lubaczowianie potrafią się zjednoczyć w słusznej sprawie. Świadczy o tym zorganizowany przez Lubaczowskie Stowarzyszenie Turystyczno-Kulturalne „Rogatka” Rajd Rowerowy „Bramy Roztocza”. Organizację imprezy wsparł Urząd Miejski w Lubaczowie.

Na starcie rajdu 9 lipca zgromadziło się około 40 osób. Uczestnicy mieli do pokonania na dwóch kółkach 60 km. Chętnych do zmierzenia się z ciekawą trasą witał burmistrz miasta Krzysztof Szpyt. Celem rajdu było propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, ale również pokazanie[paywall] piękna ziemi lubaczowskiej. Cykliści odpowiedzieli na apel starostwa powiatowego i zadeklarowali przekazanie przejechanych kilometrów na rzecz akcji „Rower pomaga” Fundacji Ekologicznej „Arka”. Ma ona na celu zmniejszenie ilości spalin w atmosferze i propagowanie roweru jako zdrowego środka lokomocji. Fundacja przekazuje rower dla wybranej instytucji, a warunkiem otrzymania jednośladu jest zebranie 20 tys. kilometrów na określony cel. W Lubaczowie udało się zdobyć już drugi rower dla Domu Dziecka w Nowej Grobli. Pierwszy „wykręcili” uczestnicy rajdu Green Velo.


fot.Marcin Materniak
Uczestnicy rajdu z burmistrzem Krzysztofem Szpytem.

Reklama


fot.Marcin Materniak
MTR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama