Lubaczowianie potrafią się zjednoczyć w słusznej sprawie. Świadczy o tym zorganizowany przez Lubaczowskie Stowarzyszenie Turystyczno-Kulturalne „Rogatka” Rajd Rowerowy „Bramy Roztocza”. Organizację imprezy wsparł Urząd Miejski w Lubaczowie.
Na starcie rajdu 9 lipca zgromadziło się około 40 osób. Uczestnicy mieli do pokonania na dwóch kółkach 60 km. Chętnych do zmierzenia się z ciekawą trasą witał burmistrz miasta Krzysztof Szpyt. Celem rajdu było propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, ale również pokazanie[paywall] piękna ziemi lubaczowskiej. Cykliści odpowiedzieli na apel starostwa powiatowego i zadeklarowali przekazanie przejechanych kilometrów na rzecz akcji „Rower pomaga” Fundacji Ekologicznej „Arka”. Ma ona na celu zmniejszenie ilości spalin w atmosferze i propagowanie roweru jako zdrowego środka lokomocji. Fundacja przekazuje rower dla wybranej instytucji, a warunkiem otrzymania jednośladu jest zebranie 20 tys. kilometrów na określony cel. W Lubaczowie udało się zdobyć już drugi rower dla Domu Dziecka w Nowej Grobli. Pierwszy „wykręcili” uczestnicy rajdu Green Velo.

fot.Marcin Materniak
Uczestnicy rajdu z burmistrzem Krzysztofem Szpytem.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze