W ciągu czterech dni funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali siedmiu nielegalnych emigrantów.

22 lutego pogranicznicy z placówki w Medyce zatrzymali 25-letniego obywatela Turcji, który chwilę wcześniej przekroczył[paywall] granicę w miejscu niedozwolonym. Turek został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł, a następnie przekazany stronie ukraińskiej.
23 lutego funkcjonariusze w Stuposianach zatrzymali do kontroli drogowej mitsubishi na polskich numerach rejestracyjnych. W trakcie kontroli w aucie, którym kierował 31-letni obywatel Ukrainy, ujawniono trzech mężczyzn bez dokumentów tożsamości.
Później wyjaśniło się, że są to obywatele Wietnamu w wieku 25, 31 oraz 35 lat, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Cudzoziemcy przyznali się do popełnienia przestępstwa, następnie funkcjonariusze wydali decyzję o zobowiązaniu ich do powrotu i przekazali osoby służbom ukraińskim.
Natomiast obywatelowi Ukrainy postawiono zarzut popełnienia przestępstwa organizowania przekroczenia granicy wbrew przepisom. 25 lutego funkcjonariusze z placówki w Korczowej zatrzymali trzech obywateli Maroka w wieku od 21 – 23 lat, którzy również przekroczyli zieloną granicę. Cudzoziemcy zostaną przekazani stronie ukraińskiej w ramach umowy readmisyjnej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze