Reklama

70 urodziny jarosławskiej „piątki”. Tysiące wspomnień i moc wzruszeń

26/11/2023 17:08

Piękną i wzruszającą uroczystość obchodzono 10 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 im. Baśki Puzon w Jarosławiu. Były to 70. urodziny placówki, połączone z poświęceniem nowego sztandaru i jednocześnie obchodami 105. rocznicy odzyskania niepodległości.

70-lecie szkoły przypieczętowane zostało przyjęciem przez jej społeczność nowego sztandaru, który od tej pory pełnił będzie funkcję symbolu placówki i towarzyszył uczniom i nauczycielom we wszystkich ważnych szkolnych wydarzeniach.

W ceremonii jego poświęcenia wzięli udział nie tylko członkowie szkolnej wspólnoty, ale też zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło burmistrza Jarosławia Waldemara Palucha. Pogratulował on zgromadzonym jubileuszu i życzył powodzenia na dalsze lata pracy, podkreślając, że jest to nie tylko święto jarosławskiej „piątki”, ale całego miasta.

Reklama

– Gratuluję wyjątkowego jubileuszu, ciesząc się, że jest tu nadal tak gwarno i wesoło, a jest to zasługa nie tylko dzieci i młodzieży, ale także całego grona pedagogicznego powiedział, zwracając się do zebranych.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję uczcić też przypadające dnia następnego Święto Niepodległości, przenosząc się w historyczną podróż do czasów jej odzyskania przez Polskę.

W tych wyjątkowych okolicznościach uhonorowano też dyplomami laureatów Szkolnego Konkursu Szachowego. Uroczyste szkolne obchody zorganizowane w SP 5 sfinansowane zostały w ramach projektu Jarosławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok.

Reklama

Jako redakcja dołączamy się do gratulacji dla jubilatki, życząc jej dyrekcji, gronu pedagogicznemu i uczniom kolejnych 70 lat istnienia oraz licznych sukcesów naukowych i sportowych.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama