Miejski Ośrodek Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku był jakiś czas temu miejscem szczególnej uroczystości, podczas której uhonorowano Stypendiami Starosty Przeworskiego najzdolniejszą młodzież ze szkół prowadzonych przez powiat przeworski. Od początku trwania programu stypendialnego stypendia na łączną kwotę ponad 800 tys. zł przyznano już 740 uczniom.
Kwota stypendium to 250 zł miesięcznie. Stypendia przyznane są na okres 5 miesięcy dla uczniów klas pierwszych, 8 miesięcy dla uczniów klas maturalnych, a dla uczniów pozostałych klas na okres 10 miesięcy. W tym roku ten rodzaj finansowego wsparcia otrzymało 76 uczniów – uczęszczających do I Liceum Ogólnokształcącego w Przeworsku i Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku.
Okolicznościowe dyplomy wraz z upominkami i gratulacjami przekazali podczas uroczystości stypendystom i ich rodzicom: starosta przeworski Dariusz Łapa, przewodnicząca Rady Powiatu Przeworskiego Katarzyna Balawender oraz dyrektorzy szkół: Krzysztof Dyrkacz (I LO w Przeworsku) i Stanisław Mrugała (ZSZ w Przeworsku). Na wydarzeniu nie zabrakło też ks. prałata Tadeusza Gramatyki oraz przedstawicieli władz samorządowych, m.in. burmistrza Przeworska Leszka Kisiela, wójta gminy Gać Łukasza Pieniążka czy przewodniczącego Rady Miejskiej w Kańczudze Łukasza Skóry.
Starosta Dariusz Łapa, kierując słowa uznania do stypendystów, zaznaczył, że okoliczność jest dla wszystkich bardzo miła i stanowi swego rodzaju święto w powiecie. Uhonorowanym złożył najserdeczniejsze gratulacje, podkreślając przy tym, że do sukcesu uzdolnionej młodzieży przyłożyli swoją rękę także: rodzice, opiekunowie, dyrektorzy szkół i nauczyciele.
Ze strony D. Łapa w kierunku radnych powiatowych padło też podziękowanie za akceptację propozycji ujęcia w budżecie powiatu środków na stypendia, których łączna wartość dla uczniów szkół wyniosła 162 tys. 750 zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze