8 obywateli Ukrainy nielegalnie pracowało w przedsiębiorstwie zajmującym się przetwórstwem owoców i warzyw.
Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili w powiecie lubaczowskim kontrolę w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców. Weszli do jednej z firm zajmujących się uprawą i sortowaniem owoców i warzyw. Stwierdzili, że 8 zatrudnionych tam obywateli Ukrainy pracuje „na czarno”.
Cudzoziemcy nie posiadali wymaganych zezwoleń na pracę sezonową, umów o pracę albo wykonywali ją na podstawie zezwoleń małego ruchu granicznego, tj. dokumentu, który nie uprawniał do zatrudnienia. W stosunku do 2 obywateli Ukrainy wydano decyzje zobowiązujące ich do powrotu na Ukrainę z uwagi na nielegalne wykonywanie pracy, natomiast pozostałych ukarano mandatami karnymi.
– Względem pracodawcy zostaną także wszczęte czynności wyjaśniające w sprawie – zapewniają mundurowi. – Za powierzenie cudzoziemcom nielegalnego wykonywania pracy grozi kara pieniężna od tysiąca nawet do 30 tysięcy złotych – informują.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze