Reklama

8 obywateli Ukrainy pracowało nielegalnie

02/11/2018 13:12

8 obywateli Ukrainy nielegalnie pracowało w przedsiębiorstwie zajmującym się przetwórstwem owoców i warzyw.

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili w powiecie lubaczowskim kontrolę w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców. Weszli do jednej z firm zajmujących się uprawą i sortowaniem owoców i warzyw. Stwierdzili, że 8 zatrudnionych tam obywateli Ukrainy pracuje „na czarno”.

Cudzoziemcy nie posiadali wymaganych zezwoleń na pracę sezonową, umów o pracę albo wykonywali ją na podstawie zezwoleń małego ruchu granicznego, tj. dokumentu, który nie uprawniał do zatrudnienia. W stosunku do 2 obywateli Ukrainy wydano decyzje zobowiązujące ich do powrotu na Ukrainę z uwagi na nielegalne wykonywanie pracy, natomiast pozostałych ukarano mandatami karnymi.

– Względem pracodawcy zostaną także wszczęte czynności wyjaśniające w sprawie – zapewniają mundurowi. – Za powierzenie cudzoziemcom nielegalnego wykonywania pracy grozi kara pieniężna od tysiąca nawet do 30 tysięcy złotych – informują.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama