Reklama

9 medali przemyskich tancerzy w Lublinie [ZDJĘCIA]

Około 60-osobowa grupa tancerzy z przemyskiej Szkoły Tańca „A – Z” wystąpiła na Krajowych Mistrzostwa IDO (International Dance Organization) w Tańcach Par i Synchro Dance, które odbyły się w Lublinie. Zaprezentowała się znakomicie, przywożąc do domu 9 medali.

W lubelskiej imprezie wystartowało prawie 900 tancerzy z całej Polski, rywalizując w różnych konkurencjach i kategoriach wiekowych. Były to także eliminacje do Mistrzostw Europy i Świata. Soliści, duety czy formacje, które stawały na podium, uzyskiwały awans do Mistrzostw Świata IDO’2018.

Absolutną dominatorką rywalizacji na parkiecie pięknej hali „Globus” była przemyślanka Wiktoria Markiewicz, która[paywall] zdobyła trzy złote medale. Wytańczyła je w kategorii juniorek w: salsa shine solo, latin show solo oraz caribbean show solo.

Reprezentanci szkoły Aleksandry Sołgi zdobyli pięć srebrnych krążków. Wicemistrzostwo Polski w kategorii „dorośli” zdobył duet Klaudia Godos i Hubert Rajek w caribbean show duo z choreografią Pozytywka oraz wśród juniorek para Zuzanna Szeląg i Justyna Nieradka w salsa shines solo.

Srebro wywalczyły także trzy zespoły: Dance Club „A – Z” (młodzież) w couple dance master showcase z choreografią Obóz Wojskowy (Bartosz Delendowski, Zofia Dykiel, Dominik Iwasieczko, Weronika Wańczowska, Bartłomiej Filip, Justyna Nieradka, Justyna Jacuła, Jakub Pacanowski, Wiktoria Markiewicz, Szymon Zając, Luiza Świetlicka, Oliwier Gierczak, Gabriela Flis, Karol Jajuga, Zuzanna Dykiel, Arkadiusz Winiarczyk, Alina Rodzeń), juniorska Formacja Taneczna „A – Z” w latin show formations z choreografią Quimbara (Elwin Hamzayev i Wiktoria Markiewicz, Arkadiusz Winiarczyk i Wiktoria Rupar, Kacper Trysła i Magdalena Cebeńko, Wojciech Kopeć i Zuzanna Szeląg,  Oliwier Gierczak i Gabriela Flis, Piotr Starnawski i Amanda Ogonowska, Krystian Kazura i Martyna Pobidyńska oraz Kacper Kawiński i Elżbieta Szelążek) oraz Salsa Dance Club „A – Z” w salsa rueda de cassino.

Reklama

Brązowy medal natomiast trafił do damskiej grupy Salsa Lady Group „A – Z”. Debiutując w mistrzostwach w kategorii caribbean show formations, z choreografią: Black Angels, stanęła na najniższym stopniu podium.

– Sukces naszych tancerzy to wypadkowa ich talentu i pracy oraz zaangażowania ich trenerów i choreografów, a także niezawodnej ekipy Przemyskiej Fundacji Rozwoju Tańca, zapewniającej świetną organizację szkoleń i wyjazdów na turnieje i mistrzostwa. Już planujemy kolejny wyjazd, tym razem na Puchar Polski w kwietniu i jesienią start w Mistrzostwach  Świata IDO – podsumowała szefowa szkoły A. Sołga.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    m37 - niezalogowany 2018-03-15 13:53:31

    Kto Wam te zdjęcia obrabia? Niektórych się nie da oglądać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jan - niezalogowany 2018-03-20 14:05:52

    Pięknie !!  Brawo !!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kasia - niezalogowany 2018-03-21 10:40:26

    Piękne stroje....i znajome twarze widzę :)))))

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama