Teraz ich podpisy zostaną zweryfikowane przez urzędników.
– To bardzo dobry wynik. Potrzebowaliśmy minimum 300 podpisów, żeby złożyć projekt[paywall]. Cieszę się, że tyle osób poparło tę inicjatywę i dziękuję wszystkim, którzy złożyli swój podpis oraz dzielili się opiniami na ten temat – mówi radna Ewa Sawicka (PO), która zainicjowała akcję. Dodaje, że podczas rozmów niektórzy sugerowali, że najbardziej usprawni ruch rondo z dwoma pasami ruchu, inni, że wystarczy jednopasmowe.
– Wniosek z podpisami złożyłam w kancelarii prezydenta i w radzie miejskiej. Teraz będą one weryfikowane. Następnym krokiem będzie wprowadzenie projektu uchwały na obrady rady miejskiej – zapowiada E. Sawicka. – Wśród 911 zebranych podpisów około 70 jest od mieszkańców powiatu przemyskiego, którzy również chcieli wyrazić swoje poparcie – dodaje.
Przemyska radna nie po raz pierwszy stara się o budowę ronda w tym miejscu. Interpelację w tej sprawie zgłosiła w lutym 2015 r. Otrzymała wówczas odpowiedź, że przebudowa skrzyżowania – choć jest możliwa technicznie – jest nieuzasadniona ze względu na koszty, które oszacowano na 4,5 mln zł.
– Zmiana organizacji ruchu w tym newralgicznym miejscu jest konieczna ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców. Może je zapewnić jedynie rondo – twierdzi E. Sawicka.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.I jeszcze ronda wokół każdego kościoła :)
Nawet powrót ronda na to miejsce nie rozwiąże problemu. Jest bardzo duża liczba pojazdów w ruchu. To co jest może nie jest idealne a le jakoś funkcjonuje. Najlepszym testem na przepustowość skrzyżowania takie go jak to jest nadchodzące święto Wszystkich Zmarłych. Tysiące pojazdów i nawet rondo kwiczeć będzie. To tyle w temacie.
Po drugiej stronie mostu tez bylo by dobre...
I jeszcze ronda wokół każdego kościoła :)
Plus minirondo przy plebanii
I każdej pitronki