Pogoda była przepiękna. Nastawiałem się więc na duchową i estetyczną niedaleką podróż. Nie pomyliłem się. Soczysta zieleń wczesnych zbóż, jaskrawo żółty kwitnący rzepak. W powietrzu zapach miodu. Po drodze jednak zauważyłem ponadstandardową liczbę kontroli Straży Granicznej i policji.
Oho, pomyślałem, w sanktuarium święto się szykuje. Tak było.
Na sumie uczczono pamięć 33 kapelanów zabitych przez sowietów w Katyniu, Charkowie. W oprawie kompanii honorowej służb mundurowych, orkiestry reprezentacyjnej SG, pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Adama Szala, metropolity przemysko-warszawskiego obrządku greckokatolickiego arcybiskupa Eugeniusza Popowicza, uczestnicy oddali hołd dobrym pasterzom różnych obrządków. Wiernym do końca. Wśród zabitych byli księża katoliccy, greckokatoliccy, prawosławni, naczelny rabin Polski.
Stałem z boku placu, słuchałem, patrzyłem na uwijających się kolegów i koleżanki po fachu, bo to nie tylko obecność drugiej osoby w państwie marszałka sejmu RP Marka Kuchcińskiego zelektryzowała dziennikarską brać, ale głośny film braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”. A nuż arcybiskup Adam skomentuje. Ksiądz arcybiskup wygłosił kazanie w swoim stylu. Spokojne, wyważone, teologiczne. Wspomniał trzech kapelanów zabitych w Katyniu, a pochodzących z terenu Podkarpacia. Wiadomej sprawy nie skomentował. I bardzo słusznie. Nie to miejsce, nie ta okoliczność.
Po mszy uroczystości przeniosły się w okolice kapliczek kończących drogę krzyżową. Kto zna topografię terenu, ten wie. Na zwieńczeniu linii lasu w kierunku kapliczek postawiono kamień z tablicą i wsadzono 33 dęby, a przy nich tabliczki ze stopniem wojskowym, imieniem, nazwiskiem, miejscem urodzenia księdza. Kiedyś ta aleja przepięknie wkomponuje się w kalwaryjski pejzaż. Szacunek dla pomysłodawców. Wieczna pamięć pomordowanym.
Żałowałem, że podczas mszy plac kalwaryjski świecił pustkami. Szkoda. O tak ważnym wydarzeniu wiedziało niewiele osób. Albo coś przegapiłem.
Zrobiło się późne popołudnie. Trzeba było wracać. W samochodzie radio. I zaczęło się. Najpierw konwencja tej parti. Potem następnej. I tu i tu liderzy zatroskani o dobro dzieci. Wszyscy, od lewa do prawa, gwarantują bezwzględne karanie nadużyć seksulanych nie tylko wśród księży. I już wiedziałem, że przed głównym tematem minionego weekendu nie ucieknę. Nie wypłuczę z pamięci wstrząsających obrazów dokumentu Sekielskiego pomimo przepięknej majowej niedzieli.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Obrzydliwi zwyrodnialcy,okrutne bestie odebrały nam Kościół i jak mafia rozsiadły się w nim.Pognali także uczciwych kapłanów.Teraz są arcybiskupami,biskupami,prałatami a także swoje macki rozciągneli na cały Naród.Praktycznie decydują o wszystkim.Tak takie gniazdo szerszeni jest w naszym Kościele.Nieświadome matki darząc zaufaniem Kościół,oddają do dzisiaj najmłodszych pod opiekę,których tak lubią przytulać arcybiskupi a jak mawiał Michalik sami się tulą do księży.Tak to najcięższe przestępstwo na zawsze niszczące młodego człowieka.To jest zbrodnia i powinna byc zagrożona najwyższą karą.A Ci co zostali skrzywdzeni powinni otrzymywać milionowe rekompensaty od instytucji Kościelnych mających w swych szeregach zbrodniarzy i za czyny tych zbrodniarzy powinna odpowiadać.
To jest ich początek końca! Lawina już ruszyla i zmiecie tych hipokrytow razem z rzadem dojnej zmiany!!
Dojna zmiana jest teraz zajęta zwrotem kamienic prawowitym właścicielom czyli Żydom.Delegacja Żydów już jest w Polsce i już pracuje.Rząd udaje,ze nie wie.A w zamian za kamienice będziemy mogli swobodnie jeździć do USA,gdzie obowiązek wizowy zostanie zniesiony.
A ,, ojciec ,, Andrzej czy już złożył rezygnację .. ?
"Nie wypłuczę z pamięci wstrząsających obrazów dokumentu Sekielskiego pomimo przepięknej majowej niedzieli."/ Panie Wilgucki , pan jeśli się zdobędzie na odrobinę obiektywizmu , to zauważy pan ,ze w Polsce w ramach walki z legalnie wybraną polską pro narodową władza , trwa cała sekwencja antypolskich zdarzeń. Otóż 1/"przypadkowa "wizyta anty Polaka Timermansa . 2/ Objazd antypolski wnuczka , który miał dziadygę w Wermahcie, / Uniwesytet W-wskI , Uniwersytet Poznański , wraz z idiotycznym , wrogim wystąpieniem gościa o inicjale"J'". 3/ Zaproszenie antypolskiego elementu ,sądowniczego reliktu w postaci tzw. sędziny Gersdorf 4/ No i wreszcie ten antypolski film , o którym raczył pan wspomnieć . JEST TO CAŁĄ SEKWENCJA ZAPLANOWANYCH , TAK , ZAPLANOWANYCH WROGIM POLSCE i POLAKOM ATAKÓW. I jeśli ktoś próbuje zaprzeczyć , to jest zwykłym , prymitywnym kłamcą.
''Najlepsza rada jakiej mogę udzielić każdemu, kto chce wychować szczęśliwe, psychicznie zdrowe dziecko brzmi - trzymać je możliwie najdalej od kościoła'' - Frank Zappa
FRANK ZAPPA - CATHOLIC GIRLS - TEKSTOWO.PL
YOUTUBE.COM - MOSKWA - PROSZĘ KSIĘDZA
...w ramach walki z legalnie wybraną polską pro narodową...Wy, pisobolszewicy nie potraficie widzieć inaczej świata niż tylko przez pryzmat walki. Obsesja walki wszystkich z wami odbiera wam trzeźwe myślenie!...trwa cała sekwencja antypolskich zdarzeń...Nie ma żadnej sekwencji zdarzeń antypolskich - to tylko wasza, pisobolszewików obsesja.Zauważyć natomiast można powszechną, niestety na całym świecie krytykę waszych poczynań ale sami zasłużyliście sobie na nią swoim nieroztropnym i wręcz niemądrym postępowaniem. Poza tym pamiętać należy, że pis to nie Polska więc jakakolwiek megalomania jest nie na miejscu.Otóż:1) Pan Timmermans jest jednym z ostatnich w bardzo długiej kolejce anty Polaków2) Lepszy wnuczek wiadomego dziadka niż synowie komuchów bądź też same parszywe komuchy. Aby zarzucać komuś antypolską działalność trzeba wiedzieć co to jest ta Polskość a nie klepać jęzorem co nakazuje przekaz dnia stetryczałego starca, dowodzącego jeszcze niedawno wyższość marksizmu i leninizmu oraz gospodarki socjalistycznej nad gospodarką rynkową i demokracją.3) Więcej szkód polskiej sprawie czyni chociażby niedorobiony pewien ambasador, TW SB mąż równie niedorobionej pani wyznaczonej na stanowisko tymczasowe w tzw. TK. Dorobek pani sędzi Gersdorf docenił nawet wasz Prezydent (chociaż to żaden autorytet dla innych) składając jej hołd jako I Prezesowi SN.4) Trzeba było obejrzeć uważnie ten film i uruchomić własne szare komórki, bo powtarzać banały oszołomów (z braku argumentów) że antypolski, przeciw kościołowi itp bzdety nawet elektorat pisu potrafi. Jeżeli już był jakiś anty to raczej antywatykański a i to wątpliwe bo wyjdzie Watykanowi też na dobre....JEST TO CAŁĄ SEKWENCJA ZAPLANOWANYCH , TAK , ZAPLANOWANYCH WROGIM POLSCE i POLAKOM ATAKÓW... Krzyczysz waść jak Ziobro żeby zakrzyczeć własną bezradność, brak kompetencji, brak umiejętności nawet zwykłego logicznego myślenia.Powtarzam - nie ma żadnej całej sekwencji zdarzeń! Gdyby były, dawno już niezwykle dzielne, wszystkie służby odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo trąbiły by o tym na lewo i prawo włącznie z seansami na żywo w TVłżepis z aresztowań wrogów ludu pisowskiego tzn pardon, polskiego.Jak więc widzisz drogi "MK" coś zapewne tym swoim niemądrym wpisem chciałeś przekazać ale tradycyjnie, zgodnie z waszą praktyką wyszło na odwrót!
Obrzydliwi zwyrodnialcy,okrutne bestie odebrały nam Kościół i jak mafia rozsiadły się w nim.Pognali także uczciwych kapłanów.Teraz są arcybiskupami,biskupami,prałatami a także swoje macki rozciągneli na cały Naród.Praktycznie decydują o wszystkim.Tak takie gniazdo szerszeni jest w naszym Kościele.Nieświadome matki darząc zaufaniem Kościół,oddają do dzisiaj najmłodszych pod opiekę,których tak lubią przytulać arcybiskupi a jak mawiał Michalik sami się tulą do księży.Tak to najcięższe przestępstwo na zawsze niszczące młodego człowieka.To jest zbrodnia i powinna byc zagrożona najwyższą karą.A Ci co zostali skrzywdzeni powinni otrzymywać milionowe rekompensaty od instytucji Kościelnych mających w swych szeregach zbrodniarzy i za czyny tych zbrodniarzy powinna odpowiadać.
To jest ich początek końca! Lawina już ruszyla i zmiecie tych hipokrytow razem z rzadem dojnej zmiany!!
Dojna zmiana jest teraz zajęta zwrotem kamienic prawowitym właścicielom czyli Żydom.Delegacja Żydów już jest w Polsce i już pracuje.Rząd udaje,ze nie wie.A w zamian za kamienice będziemy mogli swobodnie jeździć do USA,gdzie obowiązek wizowy zostanie zniesiony.