Choć par, które w 1971 roku stanęły na ślubnym kobiercu, w Kańczudze jest więcej, 12 sierpnia w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze jubileusz 51-lecia tego wydarzenia świętowało 22 małżeństw.
Ślub przed pięćdziesięcioma laty wzięły 32 pary mieszkające w gminie Kańczuga. Sakramentalne „tak” powiedzieli sobie wówczas[paywall]: Maria i Ryszard Barowie, Zofia i Stanisław Biskupowie, Halina i Tadeusz Boratynowie, Marianna i Kazimierz Chmielowie, Maria i Józef Chromikowie, Irena i Wojciech Cieleccy, Elżbieta i Zbigniew Cieślińscy, Krystyna i Stanisław Faszczewscy, Stanisława i Adam Florkowie, Anna i Stanisław Franusowie, Teresa i Józef Gmyrkowie, Helena i Józef Kochmańscy, Wanda i Andrzej Krysowie, Cecylia i Leszek Krysowie, Cecylia i Roman Krysowie, Zofia i Józef Lisowie, Wiesława i Antoni Majkutowie, Zofia i Tadeusz Malachowie, Helena i Jan Ossolińscy, Zofia i Zbigniew Pakułowie, Elżbieta i Józef Pikułowie, Maria i Michał Plisiowie, Stanisława i Jan Płazowie, Helena i Emil Poznańscy, Maria i Stanisław Tomaszkowie, Maria i Adam Tworzydłowie, Maria i Henryk Urbanowie, Anna i Antoni Wronowie, Helena i Mieczysław Żukowscy, Jadwiga i Tadeusz Żygowie, Janina i Józef Żyłowie oraz Zofia i Kazimierz Żyłowie.
Niestety na ten wyjątkowy jubileusz do OKMiGK przybyć mogło tylko 22 z nich. Ci, którzy dotarli, udekorowani zostali przez burmistrza Andrzeja Żygadło, sekretarz Teresę Argasińską i kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Alicję Głowacz Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
Odebrali też kwiaty i listy gratulacyjne, do których samorządowcy dołożyli życzenia i szczere słowa podziwu. Smaku jubileuszowi dodał wspaniały tort przygotowany przez panie z niedawno utworzonego Koła Gospodyń Miejskich w Kańczudze, a o godną oprawę artystyczną wydarzenia zadbał zespół „Ala Babki Ala Dziadki”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze