Reklama

A w niedzielę... Święto Ulic!

09/09/2022 19:57

Tradycją lat ubiegłych Stowarzyszenie dla Przemyśla Regia Civitas organizuje „Przemyskie Święto Ulic”. Po przerwie związaną z pandemią covid, wraca, by swoimi działaniami przywrócić dawne tradycje kupieckie w tej części Starówki, a także zintegrować lokalną społeczność z przemyskimi przedsiębiorcami. To wszystko już w niedzielę 11 września.

Wydarzenie, jak co roku rozpocznie się przemarszem orszaku królewskiego spod Zamku Kazimierzowskiego pod Urząd Miejski, gdzie odbędzie się uroczyste przekazanie Królowi klucza do ulic Starego Miasta. Tutaj nastąpi prezentacja przemyskich zespołów tanecznych.

Następnie, korowód królewski wyruszy ulicą Kazimierzowską w stronę sceny głównej, na Placu Niepodległości. Tę część imprezy uświetnią występy zespołów muzycznych i artystów przemyskich. Odbędą się też liczne konkursy: m.in. na najpiękniejszą wystawę sklepową, które umilą czas zarówno dorosłym jak i najmniejszym uczestnikom święta.

Reklama

Zwieńczeniem dnia będzie występ muzyczny gwiazdy wieczoru – zespołu Farben Lehre.


red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama