W tym roku nie była organizowana wspólna procesja Bożego Ciała wszystkich przemyskich parafii, ale każda organizowała własną uroczystość. W bazylice archikatedralnej mszy św. i procesji przewodniczył abp Adam Szal.
– Idźmy za Jezusem. Idźmy nie tylko w tej procesji eucharystycznej, ale idźmy przez całe nasze życie. Słuchając Słowa Bożego, pozwólmy, aby rozpalało się nasze serce. Bądźmy świadkami Jego miłości i Jego dobroci – zachęcał abp Adam Szal w homilii w czasie mszy św.
Metropolita przemyski stwierdził, że[paywall] wielkim zadaniem, które stoi przed nami wszystkimi, jest to, aby nie tylko samemu iść za Jezusem, ale byśmy innych doprowadzili do Chrystusa. – Szczególnie połóżmy sobie na serce naszą odpowiedzialność za dzieci i młodzież oraz za tych, którzy już dłuższy czas nie mieli kontaktu z Chrystusem eucharystycznym. Przyprowadźmy ich do Niego. To jest trudne zadanie, ale możliwe. Próbujmy wszelkimi sposobami: modlitwą, a nade wszystko przykładem swojego życia – wskazywał.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze