Reklama

Abp Szal: – Idźmy za Jezusem

16/06/2020 18:36

W tym roku nie była organizowana wspólna procesja Bożego Ciała wszystkich przemyskich parafii, ale każda organizowała własną uroczystość. W bazylice archikatedralnej mszy św. i procesji przewodniczył abp Adam Szal.

– Idźmy za Jezusem. Idźmy nie tylko w tej procesji eucharystycznej, ale idźmy przez całe nasze życie. Słuchając Słowa Bożego, pozwólmy, aby rozpalało się nasze serce. Bądźmy świadkami Jego miłości i Jego dobroci – zachęcał abp Adam Szal w homilii w czasie mszy św.

Metropolita przemyski stwierdził, że[paywall] wielkim zadaniem, które stoi przed nami wszystkimi, jest to, aby nie tylko samemu iść za Jezusem, ale byśmy innych doprowadzili do Chrystusa. – Szczególnie połóżmy sobie na serce naszą odpowiedzialność za dzieci i młodzież oraz za tych, którzy już dłuższy czas nie mieli kontaktu z Chrystusem eucharystycznym. Przyprowadźmy ich do Niego. To jest trudne zadanie, ale możliwe. Próbujmy wszelkimi sposobami: modlitwą, a nade wszystko przykładem swojego życia – wskazywał.


pab
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama