Reklama

Aby wakacje były bezpieczniejsze

Tradycyjnie tuż przed wakacjami Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Przemyślu przekazał na ręce przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu kilkaset opasek odblaskowych.

To już kolejny rok, kiedy przemyski WORD organizuje taką akcję. W ramach współpracy i poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego jego dyrektor Maciej Kamiński spotkał się z sierż. sztab. Alicją Tysowską-Prajzner z KMP w Przemyślu i przekazał na jej ręce – wydawać by się mogło – zwykłe gadżety, które jednak w niektórych sytuacjach mogą uratować zdrowie, a nawet życie[paywall].

– Mamy nadzieję, że dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo i widoczność najmniej chronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi. W bieżącym roku nasz WORD przekazał policji oraz rozdał podczas pikników i działań związanych z promowaniem profilaktyki bezpieczeństwa ruchu drogowego już kilkaset opasek odblaskowych

Reklama

– powiedział M. Kamiński.

Przemyscy policjanci będą rozdawać te opaski w ramach działań profilaktyczno-edukacyjnych pod ogólnym hasłem „Bezpieczne wakacje 2024 r.” Podczas trwających wakacji funkcjonariusze organizują i prowadzą spotkania z dziećmi, podczas których uczą je, jak bezpiecznie spędzić wolny czas. Przestrzegają przed zagrożeniami podczas zabaw na świeżym powietrzu, ale także przed takimi, które mogą ich spotkać w domu.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/07/2024 09:51
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama