Tradycyjnie tuż przed wakacjami Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Przemyślu przekazał na ręce przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu kilkaset opasek odblaskowych.
To już kolejny rok, kiedy przemyski WORD organizuje taką akcję. W ramach współpracy i poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego jego dyrektor Maciej Kamiński spotkał się z sierż. sztab. Alicją Tysowską-Prajzner z KMP w Przemyślu i przekazał na jej ręce – wydawać by się mogło – zwykłe gadżety, które jednak w niektórych sytuacjach mogą uratować zdrowie, a nawet życie[paywall].
– Mamy nadzieję, że dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo i widoczność najmniej chronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi. W bieżącym roku nasz WORD przekazał policji oraz rozdał podczas pikników i działań związanych z promowaniem profilaktyki bezpieczeństwa ruchu drogowego już kilkaset opasek odblaskowych
Reklama
– powiedział M. Kamiński.
Przemyscy policjanci będą rozdawać te opaski w ramach działań profilaktyczno-edukacyjnych pod ogólnym hasłem „Bezpieczne wakacje 2024 r.” Podczas trwających wakacji funkcjonariusze organizują i prowadzą spotkania z dziećmi, podczas których uczą je, jak bezpiecznie spędzić wolny czas. Przestrzegają przed zagrożeniami podczas zabaw na świeżym powietrzu, ale także przed takimi, które mogą ich spotkać w domu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze