Kalwaryjscy Franciszkanie poinformowali o zmianach w organizacji ruchu na czas Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego.
Podczas Odpustu 11-15 sierpnia ruch samochodowy i pielgrzymek pieszych będzie generalnie cały czas możliwy, w DWÓCH KIERUNKACH.
Wjazd do Kalwarii:
Gdy Policja uzna, że jest duże natężenie ruchu wtedy zostanie wprowadzony ruch JEDNOKIERUNKOWY: czyli WJAZD od Nowosiółek Dydyńskich, ZJAZD w stronę Huwnik dla samochodów osobowych.
Pielgrzymki piesze są zobowiązane, by podczas wchodzenia na górę ich porządkowi umożliwili samochodom ich stałe wyprzedzanie.
WYJĄTKI: Ograniczenia w ruchu będą każdego dnia po głównych Mszach św. o g. 18. Wtedy autokary będą zjeżdżać główną drogą w stronę Nowosiółek Dydyńskich, dlatego wjazd tą drogą będzie na ten czas wstrzymany przez Policję.
Również na jakiś czas będzie wstrzymany wjazd:
PARKINGI dla samochodów osobowych, autokarów i busów są zorganizowane wokół Sanktuarium oraz na łąkach i prywatnych posesjach, ale ich pojemność jest ograniczona.
Parkujemy tylko na wyznaczonych parkingach, w żadnym wypadku nie pozostawiamy aut na poboczach dróg.
PROSIMY o zachowanie cierpliwości i wzajemnej życzliwości oraz dostosowanie się do wskazówek służb mundurowych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze