Dziś w nocy na autostradzie A4, na wysokości MOP Kaszyce doszło do tragicznego wypadku. Autokar na ukraińskich numerach rejestracyjnych uderzył w barierę energochłonną, a potem spadł ze skarpy. 5 osób zginęło na miejscu. Początkowo mówiło się, że kolejna zmarła w szpitalu. Komunikat ten uległ weryfikacji: jedna z poszkodowanych osób w stanie krytycznym walczy o życie. 34 osoby trafiły do sześciu szpitali w regionie. 18 osób, które nie odniosły obrażeń trafiły do bursy jednej ze szkół w Jarosławiu. Część z nich po kilku godzinach zaczęło zgłaszać dolegliwości.
- Do zdarzenia doszło tuż przed północą na autostradzie A4 w miejscowości Lutków, na 642 kilometrze – mówi Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu asp. szt. Anna Długosz. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący autokarem na ukraińskich numerach rejestracyjnych, z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze, uderzył w barierę zabezpieczającą, pokonał tę barierę i wpadł do rowu – relacjonuje. - W wyniki tego zdarzenia 41 osób zostały przewiezione do szpitali na terenie województwa podkarpackiego – podaje rzecznik jarosławskiej policji. 5 osób zginęło na miejscu. 5 osób zginęło na miejscu, jedna w stanie krytycznym walczy o życie. Stan 8 osób jest ciężki. Trwają prace nad ustaleniem przyczyn wypadku. Na razie wiadomo, że prowadzący pojazd nie znajdował się pod wpływem alkoholu. - Kierowca został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, z wynikiem trzeźwy – mówi A. Długosz.
Na miejscu już po 9 minutach pojawili się ratownicy medyczni z Radymna rozpoczynając triaż i inicjując akcję ratowniczą. Ta trwała do wczesnych godzin porannych. Wzięło w niej udział 19 zespołów ratowniczych wspieranych przez dwa śmigłowce transportujące najciężej rannych. Poszkodowani zostali rozwiezieni do szpitali w Przemyślu, Jarosławiu, Lubaczowie, Rzeszowie, Przeworsku i w Rudnej Małej. W akcji wzięło też udział ponad setka strażaków.
Początkowo pojawił się komunikat, że szósta z najbardziej poszkodowanych osób zmarła po przewiezieniu do szpitala. Tę informację zdementowała na dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda Ewa Leniart. – Wiemy, że do jednego ze szpitali trafiła osoba, która pozostaje w stanie krytycznym. Niezwłocznie po jej przetransportowaniu do szpitala przeprowadzona została operacja ratująca życie, mamy nadzieję, że uda się uratować życie tej osoby – wyjaśniała.
Autokarem kursowym z Poznania podróżowało 57 osób, w tym dwóch kierowców. Po nocnej akcji ratowniczej, część poszkodowanych już opuściło szpitale – w placówkach medycznych regionu wciąż pozostaje 29 rannych. Poszkodowani zostali objęci pomocą psychologiczną. Służby wojewody zorganizują transport, który umożliwi im kontynuowanie podróży.
Autostrada A4 w kierunku Korczowej od węzła Jarosław-Wschód wciąż pozostaje zablokowana – trwają prace mające na celu wyjaśnić przyczyny wypadku. Policja nie podaje, kiedy ruch w kierunku przejścia granicznego może zostać przywrócony.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No dał upust swoim fantazjom ,pokazywać ludzka tragedię. Jak gazeta nic więcej nie potrafi to gratulacje.
Chyba po to jest Gazeta zeby miec najświeższe informacje... w leb sie palnij z takimi tekstami typie
Wyrazy współczucia dla Ofiar i ich rodzin
a co ty potrafisz ...wiem tylko narzekać dlatego wykorzystujcie każdy dzień życia bo życie zgasnąć może w jednej chwili...
Najpierw Leszczawa, teraz Kaszyce. Ci Ukraińcy nie mają co robić z tymi autokarami? Współczucia dla rodzin, szkoda wszystkich pasażerów oprócz kierowcy-debila.
nie przyszło ci tłuku ze kierownica sie zablokowała, ze opona wystrzeliła, oczywiście kretyn ech man wie wszystko najlepiej ..
już wydał wyrok no cóż na tępotę umysłową nie ma słowa tylko pała w łeb...
Ożeż DURNIU! Po to jest gazeta abderyto by informować społeczność o wydarzeniach w regionie! Jak trudno ci to zrozumieć to w muł!!!
Dlaczego zawsze musi się znaleźć kilku idiotów by wypisywać bzdury! No qóerfa DLACZEGO!!!
Statystyka jest nieubłagana byli i będą nie wiedząc o tym ze są. Wszystkim którzy ucierpieli życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Kondolencje dla rodzin zmarłych
Część ZACZĘŁA i TRAFIŁA. Język polski kuleje.
@wania, @t - i co jełopy? 98km/h przed samym skrętem. Nie umiecie ukraińcy jeździć, powinno Wam sie zabierać auto zaraz przy wjeździe do kraju.
wyrazy współczucia dla bliskich. A co jak byly tak osoby, które np utrzymywały rodzine ?https://nalezysie.pl/kiedy-przysluguje-odszkodowanie-za-smierc-bliskiej-osoby-w-wypadku-samochodowym/
Wyrazy współczucia dla rodzin .
No dał upust swoim fantazjom ,pokazywać ludzka tragedię. Jak gazeta nic więcej nie potrafi to gratulacje.
Chyba po to jest Gazeta zeby miec najświeższe informacje... w leb sie palnij z takimi tekstami typie