Narzekają na nie przede wszystkim osoby starsze, dla których przejście nimi jest katorgą. Są pieniądze na ich modernizację.
Na przemyskim cmentarzu przy Słowackiego są dziesiątki alejek, którymi codziennie podąża wiele osób, chcących odwiedzić groby bliskich. Ruch nasila się w okolicach świąt. Wyremontowane, z równo ułożoną kostką brukową, są tylko główne trakty piesze, wiodące m.in. od bramy głównej do kaplicy. W fatalnym stanie jest natomiast większości bocznych alejek na cmentarzu.– Cmentarz odwiedzają najczęściej osoby starsze. Teren nie jest płaski. Owymi alejkami można się jeszcze jakoś wdrapać na górną część cmentarza, ale zejście w okolice bramy głównej graniczy czasami z cudem. Kocie łby, dziury, nierówności sprawiają, że można się nieźle porozbijać. Dlaczego od tylu lat zarządzający cmentarzem nie potrafi przynajmniej uzupełnić ubytków w alejkach. Ponoć zarząd dróg miejskich zaoszczędził na akcji „Zima” trochę pieniędzy. Może by tak kilkadziesiąt tysięcy przeznaczyć na bieżący remont alejek? – zastanawia się jedna z naszych czytelniczek, która zgłosiła nam problem.
Zapytaliśmy w przemyskim magistracie, czy w tym roku jest szansa na to, by na bieżąco remontować te alejki, którymi bardzo trudno się poruszać. – Stan alejek w starej części cmentarza rzeczywiście uległ znacznemu pogorszeniu w ostatnich latach i wymagają one modernizacji. W tegorocznym budżecie wydziału inwestycji na ten cel jest zarezerwowane 100 tysięcy złotych i chcielibyśmy w tym roku przeprowadzić prace modernizacyjne. Na razie nie jest przesądzone, które to będą odcinki, ale wytyczając je, z pewnością będziemy brać pod uwagę to, by w pierwszej kolejności wyremontować te wymagające pilnych napraw – zapewnił rzecznik prasowy magistratu Witold Wołczyk.

fot.Mariusz Godos
Większości bocznych alejek na cmentarzu głównym przy Słowackiego jest w fatalnym stanie. Kocie łby, dziury, nierówności sprawiają, że można się nieźle porozbijać.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Z wyjatkiem centrum miasta,wszystko jest w ffffatalnym stanie.
Z wyjatkiem centrum miasta,wszystko jest w ffffatalnym stanie.