Z okazji 60-lecia Polskiego Towarzystwa Tanecznego 9 grudnia br. w Krakowie odbył się Kongres PTT pod hasłem „Taniec – nasza pasja”. Na imprezie stawiła się niemal cała taneczna Polska.
Wśród zaproszonych gości znalazła się Aleksandra Sołga, wieloletnia tancerka i trenerka, prowadząca renomowaną Szkołę Tańca „A – Z” w Przemyślu. – Kongres tańca był znakomitą okazją do wspomnień o założycielu ruchu tanecznego w Polsce, panu Marianie Wieczystym oraz do spotkań po latach z działaczami PTT, sędziami, trenerami, wielokrotnymi mistrzami w tańcach standardowych i latynoamerykańskich, a także popularnymi telewizyjnymi osobistościami, by wspomnieć tylko o jurorce programu „Taniec z Gwiazdami” Iwonie Pavlović oraz najlepszymi tancerzami w kraju – powiedziała A. Sołga[paywall].
Zwieńczeniem obchodów 60-lecia PTT był Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „O Puchar Profesora Mariana Wieczystego” oraz wspaniała gala taneczna, którą otworzył polonez na 200 par. Podczas gali doszło także do wręczenia medali i wyróżnień dla osób, które kształtowały i rozwijały polski taniec na przestrzeni lat.
Aleksandra Sołga otrzymała Srebrną Odznakę Polskiego Towarzystwa Tanecznego za szczególne zasługi i osiągnięcia w zakresie upowszechniania tańca oraz propagowanie jego walorów kulturowych, sportowych, estetycznych, rekreacyjnych i zdrowotnych.
Dzięki wieloletniej działalności A. Sołgi i tancerzy z jej Szkoły Tańca „A – Z” Przemyśl stał się mocnym ośrodkiem na tanecznej mapie Polski. Jej podopieczni na przestrzeni ponad 20 lat mogą się poszczycić wieloma sukcesami – mają na swym koncie dziesiątki nagród oraz tytułów mistrzowskich i wicemistrzowskich w sportowej, tanecznej rywalizacji krajowej i międzynarodowej. Pani Aleksandra jest także założycielką Przemyskiej Fundacji Rozwoju Tańca – organizacji pożytku publicznego, która, działając pod kierownictwem prezesa Roberta Sarnowskiego, wspiera uzdolnione tanecznie dzieci i młodzież z Przemyśla i regionu podkarpackiego.
– Nasi tancerze przyjęli na siebie zadania ambasadora kultury i sztuki tanecznej, które wypełniają z pełną rzetelnością, profesjonalizmem i wielkim zaangażowaniem. Organizując turnieje oraz pokazy taneczne, odnosząc w nich sukcesy w rozgrywkach sportowych w Polsce i na arenie międzynarodowej, przyczyniają się do promocji Przemyśla zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju – podsumowała A. Sołga.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Serdeczne gratulacje Pani Olu :))))))
Serdecznie gratuluję - tym bardziej, że zajmuje się Pani tańcem już ponad ćwierć wieku. Obiło mi się o uszy że na obchody została również zaproszona druga przemyska szkoła tańca - Studio Tańca Golden Dance, która jako jedna z najmłodszych w Polsce została odznaczona brązową odznaką PTT. Jeśli to prawda, szanownej redakcji gratuluję obiektywizmu.
Serdeczne gratulacje Pani Olu :))))))
Serdecznie gratuluję - tym bardziej, że zajmuje się Pani tańcem już ponad ćwierć wieku. Obiło mi się o uszy że na obchody została również zaproszona druga przemyska szkoła tańca - Studio Tańca Golden Dance, która jako jedna z najmłodszych w Polsce została odznaczona brązową odznaką PTT. Jeśli to prawda, szanownej redakcji gratuluję obiektywizmu.