Reklama

Aleksandra Sołga ze Srebrną Odznaką Polskiego Towarzystwa Tanecznego

Z okazji 60-lecia Polskiego Towarzystwa Tanecznego 9 grudnia br. w Krakowie odbył się Kongres PTT pod hasłem „Taniec – nasza pasja”. Na imprezie stawiła się niemal cała taneczna Polska.

Wśród zaproszonych gości znalazła się Aleksandra Sołga, wieloletnia tancerka i trenerka, prowadząca renomowaną Szkołę Tańca „A – Z” w Przemyślu. – Kongres tańca był znakomitą okazją do wspomnień o założycielu ruchu tanecznego w Polsce, panu Marianie Wieczystym oraz do spotkań po latach z działaczami PTT, sędziami, trenerami, wielokrotnymi mistrzami w tańcach standardowych i latynoamerykańskich, a także popularnymi telewizyjnymi osobistościami, by wspomnieć tylko o jurorce programu „Taniec z Gwiazdami” Iwonie Pavlović oraz najlepszymi tancerzami w kraju – powiedziała A. Sołga[paywall].

Zwieńczeniem obchodów 60-lecia PTT był Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „O Puchar Profesora Mariana Wieczystego” oraz wspaniała gala taneczna, którą otworzył polonez na 200 par. Podczas gali doszło także do wręczenia medali i wyróżnień dla osób, które kształtowały i rozwijały polski taniec na przestrzeni lat.
Aleksandra Sołga otrzymała Srebrną Odznakę Polskiego Towarzystwa Tanecznego za szczególne zasługi i osiągnięcia w zakresie upowszechniania tańca oraz propagowanie jego walorów kulturowych, sportowych, estetycznych, rekreacyjnych i zdrowotnych.

Reklama

Przemyśl znaczącym ośrodkiem na tanecznej mapie Polski

Dzięki wieloletniej działalności A. Sołgi i tancerzy z jej Szkoły Tańca „A – Z” Przemyśl stał się mocnym ośrodkiem na tanecznej mapie Polski. Jej podopieczni na przestrzeni ponad 20 lat mogą się poszczycić wieloma sukcesami – mają na swym koncie dziesiątki nagród oraz tytułów mistrzowskich i wicemistrzowskich w sportowej, tanecznej rywalizacji krajowej i międzynarodowej. Pani Aleksandra jest także założycielką Przemyskiej Fundacji Rozwoju Tańca – organizacji pożytku  publicznego, która, działając pod kierownictwem prezesa  Roberta Sarnowskiego, wspiera uzdolnione tanecznie dzieci i młodzież z Przemyśla i regionu podkarpackiego.

– Nasi tancerze przyjęli na siebie zadania ambasadora kultury i sztuki tanecznej, które wypełniają z pełną rzetelnością, profesjonalizmem i wielkim zaangażowaniem. Organizując turnieje oraz pokazy taneczne, odnosząc w nich sukcesy w rozgrywkach sportowych w Polsce i na arenie międzynarodowej, przyczyniają się do promocji Przemyśla zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju – podsumowała A. Sołga.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Jacek - niezalogowany 2016-12-18 18:59:05

    Serdeczne gratulacje Pani Olu  :))))))

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Marek - niezalogowany 2016-12-19 09:27:14

    Serdecznie gratuluję - tym bardziej, że zajmuje się Pani tańcem już ponad ćwierć wieku. Obiło mi się o uszy że na obchody została również zaproszona druga przemyska szkoła tańca - Studio Tańca Golden Dance, która jako jedna z najmłodszych w Polsce została odznaczona brązową odznaką PTT. Jeśli to prawda, szanownej redakcji gratuluję obiektywizmu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama