W dzisiejszym wydaniu Życia Podkarpackiego drukujemy być może jeden z najważniejszych tekstów, któłre ukazały w naszej gazecie. Włodzimierz Bodnar, znany przemyski pediatra, specjalista chorób płuc z trzydziestoletnim stażem zamieszcza apel do wszystkich osób związanych ze służbą zdrowia, także do decydentów, polityków, a przede wszystkim do osób chorych na koronawirusa.
W apelu zapewnia, że znany od wielu lat lek antywirusowy pod nazwą Amantadyna skutecznie pokonuje wirusa SARS- Cov-2, a poprawa zdrowia zakażonego następuje już po 48 godzinach od zaaplikowania pierwszej dawki.
„Główny lek AMANTADYNA, który stosuję, nie jest wpisany w schematy leczenia COVID-19, choć jest lekiem znanym od około 30 – 40 lat i stosowanym w leczenia innych chorób. Mówimy tu już o leczeniu przyczynowym, czyli całkowitej inaktywacji aktywności wirusa. Wirus pozostaje nieaktywny, nie działa już na organizm, dlatego osiągany jest efekt tak znacznej poprawy. Wirus raz inaktywowany już nigdy nie podejmie funkcji ponownej próby repliki” – pisze Bodnar.
Terapię Amantadyną sprawdził na sobie. Należy do grupy ryzyka wiekowo (59 lat) i zawodowo. Skuteczność leku potwierdza u około 100 osób, które dzięki Amantadynie i dalszej terapii tym lekiem odzyskały zdrowie.
W drugiej części autor apelu zamieszcza dokładny opis, jak powinna przebiegać terapia. Skontaktowałem się z W. Bodnarem. W rozmowie pobrzmiewała przede wszystkim nuta rozżalenia. Od kilku miesięcy autor apelu próbuje Amantadyną zainteresować różne instytucje medyczne, konkretnych lekarzy, polityków, decydentów. Do ubiegłego tygodnia trafiał na mur, milczenie lub obojętność. Jak podkreśla, zależy mu tylko na podjęciu merytorycznej dyskusji nad skutecznością Amantadyny i jak najszybszym wdrożeniu leku do terapii pacjentów z koronawirusem. W. Bodnar jest przekonany o jej pozytywnym działaniu.
Nie nam, dziennikarzom, rozstrzygać o skuteczności leków. Ale dziwi brak reakcji instytucji powołanych do weryfikowania metod leczenia. Zdziwienie jest tym większe, że sytuacja epidemiologiczna w Polsce z każdym dniem się pogarsza. Szczepionki nie widać, a informacje z wielkich firm farmaceutycznych zakładają raczej dłuższe niż krótsze terminy opracowania serum. Być może doktor Bodnar się myli, ale jeżeli ma rację? Czy nie należy jego racji wysłuchać, albo przynajmniej uważnie się w nią wczytać.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Z dziennika młodej lekarki:Nie jestem odporna na wirusy No i stało się, nie nosiłam maseczki podczas śniadania i zdejmowałam ją podczas snu i w toalecie, przy myciu zębów, przy wzdychaniu, więc jestem sama temu winna. Dopadł mnie jakiś wirus, tylko nie wiem który, bo ten medialnie użyteczny już dawno się przeobraził i dotyka tylko celebrytów i polityków, którzy następnego dnia mogą jeść wszystko, byleby im sporządził danie ktoś z grona garnkowo-wizyjnych pichciarzy. Fenomenem medycznym jest natomiast to, że mają oni tyle siły w sobie, by z wdziękiem okazywać na portalach ekshibicjonistycznych swoje uśmiechnięte twarze i resztę ciała, zdobionego według wzorca swej bogatej inteligencji. Ja natomiast przejęłam się swym stanem zdrowia, wszak odpowiadam za zdrowie publiczne i choć w imię rozporządzenia za nic nie muszę odpowiadać, to odpowiadam przed każdym człowiekiem. Jako, że nie zalecam stosowania testów wirusowych tym, którzy chcą się dowiedzieć, czy są w ciąży lub będą ojcem, polecam pełne wietrzenie … umysłu. To pomaga. Ps. A Panu Włodkowi, którego serdecznie pozdrawiam, dziękuję za to, że stosując przed laty niekonwencjonalne wówczas metody leczenia sprawił, że żyję i mają się dobrze także moi bliscy.
''Szczepionki nie widać, a informacje z wielkich firm farmaceutycznych zakładają raczej dłuższe niż krótsze terminy opracowania serum''Spoko oko sytuacja jest pod kontrolą i wszystko będzie gites !!!USTAWA ANTYCOVIDOWA WPROWADZA ''MIMOCHODEM'' PRZYMUS SZCZEPIEŃ?! - ODKRYWAMYZAKRYTE.COMSZCZEPIONKI WYWOŁUJĄ CHOROBY KTÓRYM ''ZAPOBIEGAJĄ'' - WOLNEMEDIA.NETYOUTUBE.COM - MAGDA GESSLER BOI SIĘ SZCZEPIONKI NA KORONAWIRUSA: NIE WIADOMO CO W NIEJ BĘDZIE
Amantadyna ?!? No i fajnie, jednakowoż, poczytajcie, co nie co, o skutkach ubocznych stosowania tejże. Lepiej w powyższym kontekście napiszcie coś o ziołach z czarnym bzem i wrotyczem itp. na czele !!!
Panie Redaktorze Naczelny!Dołączam link, proszę się zapoznaćhttps://indeks.mp.pl/leki/desc.php?id=66
Wypowiedź ekspertaDr. hab. Tomasz Dzieciątkowski z Katedry i Zakładu Mikrobiologii Lekarskiej WUMWszystkie doniesienia na temat przełomowego leczenia z Przemyśla powinny budzić wiele wątpliwości. Dlaczego? Pierwsza kwestia to sami pacjenci, którzy z rozpoznaniem COVID-19 powinni być leczeni albo w szpitalach jednoimiennych, albo na dedykowanych oddziałach obserewacyjno-zakaźnych. Jeśli lekarz pracujacy w nZOZ potwierdził u pacjenta zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, to tego pacjenta kieruje się do izolacji, jeżeli jest on słabo objawowy lub bezobjawowy i nie prowadzi się u niego leczenia, a jeśli pogarsza się jego stan zdrowia, to wysyła się go do szpitala, gdzie nie zajmuje się nim lekarz nZOZ. Jeśli zaś chodzi o samą amantadynę, to jest ona stosunkowo starym lekiem używanym w tej chwili bardzo niechętne wyłącznie w terapii zakażeń wirusem grypy typu A, gdzie nie ma nawet wskazań, by stosować ją w przypadku grypy typu B. Ewentualnie znajduje ona zastosowanie w leczeniu choroby Parkinsona. Mechanizm jej działania w przypadku wirusa grypy polega na podwyższeniu pH endosomów, co zapobiega fuzji wirusa z błonami komórki oraz na wiązaniu się ze strukturalnym białkiem M2 wirusa grypy (kanał wapniowy) i jego blokowaniu. Proces ten uniemożliwia wnikanie jonów wapnia do wnętrza wirusa i utrudnia zakażenie. Koronawirusy SARS-CoV-2, mają zupełnie inny mechanizm wnikania wirusa do komórki niż wirusy grypy, a w związku z tym amantadyna jako taka nie będzie na nie działała. Dlatego też nie ma żadnych rekomendacji do stosowania tego typu leku w przypadkach zakażeń COVID-19. Natomiast jeśli jakiś lekarz czy zespół badawczy chcieliby przebadać terapeutyczne właściwości amantadyny w zakażeniach SARS-CoV-2, to musieliby oni poprosić o zgodę stosownej komisji bioetycznej na wykorzystanie tego leku – jak to się określa – „off-label”, czyli poza wskazaniami umieszczonymi w charakterystyce produktu leczniczego. Nie wolno tego robić tego na własną rękę. Nie należy też zapominać, że amantadyna ma szereg działań ubocznych, gdzie na pierwszy plan wysuwają się zaburzenia nerwowo-mięśniowe czy objawy psychotyczne. Ma ona też wpływ na elektrofizjologię serca, w tym na wydłużenie czasu trwania potencjału czynnościowego, poprzez zahamowanie napływu repolaryzujących jonów potasu, co może potencjalnie powodować arytmię. Jest to wyraźnie opisane w jej Charakterystyce Produktu Leczniczego. Jednocześnie prowadząc tego typu badania kliniczne, nie wolno zapominać o jednoczesnym prowadzeniu grupy kontrolnej, gdzie podawane byłyby inne zarejestrowane do COVID-19 leki oraz potencjalnie obojętne placebo. Bez tego trudno wyciągnąć jednoznaczne wnioski na temat skuteczności zastosowanej terapii eksperymentalnej. Jeszcze raz należy podkreślić, że amantadyna nie znalazła się w żadnym międzynarodowym badaniu klinicznym, poświęconym rozmaitym terapiom skierowanym przeciwko COVID-19. Ani badania SOLIDARITY, ani badanie RECOVERY nie rozważały nawet jej użycia. Chyba jednak o czymś to świadczy.
Use of amantadine in a patient with SARS‐CoV‐2https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7323182/
Dziwi mnie również jako zwykłego obywatela brak reakcji w tej sprawie . Czy ludzie którzy nie maja nic do stracenia ,ale mogą uratować życie i wyzdrowieć , czy to mało i nie warto wypróbować tego leku ? Czy chodzi o ratowanie ludzi czy o kasę ? Dlaczego nikt nie reaguje? i głośno się nie mówi o tym . Jest to niezrozumiałe ? Brak słów na to co się dzieje .
Oczywiście, że chodzi o kasę. Lek podaje się CHORYM (nie mylić z zakażonym) a szczepionkę podaje się WSZYSTKIM, nawet po kilka razy. Widać różnicę? Dlatego właśnie żadna firma nie będzie zainteresowana poszukiwaniem/wynalezieniem leku.
Ludzie, myślcie trochę. Naprawdę sadzicie, że ze wszystkich leków świata tylko ten jeden nie był brany pod uwagę przez lekarzy i badaczy? Naprawdę myślicie, że lekarzom nie zależy na znalezieniu skutecznego leku na covid? Że zależy im na ryzykowaniu własnym zdrowiem i życiem? Że lubią pracować w takim chaosie jak jest teraz? Że chcą ciągle harować za siebie i za kolegów przebywających na kwarantannie? Że tak fajnie im się pracuje w tych cholernych kombinezonach? Nie słyszeliście o kolejkach do respiratorów, budowaniu śluzy z worków na śmieci albo o przebieraniu się lekarki na dworze, przy ludziach (bo nie miała gdzie tego zrobić)? A będzie przecież jeszcze gorzej!
Hi, as an economics tutor do you offer economics assignment help? If yes, how do you handle revisions? I hired another economics homework help expert who wanted me to pay for revision. I understand that because to start with, it was they who had completed the assignment. If your revisions are free then I would be more than comfortable to hire you for my next paper.
Hello there, I am looking for a matlab homework help tutor, who has the ability to offer me quality matlab assignment help in control systems. I have a lot of pending assignments, but I don't want to fail in any of them and that is why I am seeking your help. If the quality of your solutions will be up to the standard, then I will hire you again and again.
How long does it take to change a tutor? I went to your website and chose a C++ Assignment Help expert based on the rating. The tutor is clearly knowledgeable and good at offering programming Assignment Help. However, I do not understand his English. His English is so mixed and therefore explaining something to me is hard. I, therefore, would like to get a tutor from the United States whom we can clearly understand each other and also one who we are in the same time zone because of communication.
Panie redaktorze termin "służba zdrowia" od 1999 roku już nie istnieje...
Chodzi o to żeby nie robić z pacjentów "królików doświadczalnych"... Specjaliści z innych krajów publikowali już dawno temu artykuły na temat tego leku i niestety ich obserwacje nie potwierdziły przeważającej skuteczności nad działaniami niepożądanymi.
niuniu,lecenie tlenem i respiratorem,uszkadzanie drug oddechowych to nie leczenie a zabijanie,nie piernicz głupot!,po pierwsze nie ma leku na covid-19 i nie będzie tak szybko,ten wirus zawiera SARS i HIV ooo obudziłem dziecko?30 lat nie ma,te tanie leki pomagają,mi na jesienne przeziębienie pomógł zwykły czosnek,pieprz,kurkuma,ostra papryka,piekło,śmierdziało po 2x i przeżarło i co dasz swoje wykształcenie żeś nie pomyślał o tym tylko z zabójcą Bayerem,ech
Z dziennika młodej lekarki:Nie jestem odporna na wirusy No i stało się, nie nosiłam maseczki podczas śniadania i zdejmowałam ją podczas snu i w toalecie, przy myciu zębów, przy wzdychaniu, więc jestem sama temu winna. Dopadł mnie jakiś wirus, tylko nie wiem który, bo ten medialnie użyteczny już dawno się przeobraził i dotyka tylko celebrytów i polityków, którzy następnego dnia mogą jeść wszystko, byleby im sporządził danie ktoś z grona garnkowo-wizyjnych pichciarzy. Fenomenem medycznym jest natomiast to, że mają oni tyle siły w sobie, by z wdziękiem okazywać na portalach ekshibicjonistycznych swoje uśmiechnięte twarze i resztę ciała, zdobionego według wzorca swej bogatej inteligencji. Ja natomiast przejęłam się swym stanem zdrowia, wszak odpowiadam za zdrowie publiczne i choć w imię rozporządzenia za nic nie muszę odpowiadać, to odpowiadam przed każdym człowiekiem. Jako, że nie zalecam stosowania testów wirusowych tym, którzy chcą się dowiedzieć, czy są w ciąży lub będą ojcem, polecam pełne wietrzenie … umysłu. To pomaga. Ps. A Panu Włodkowi, którego serdecznie pozdrawiam, dziękuję za to, że stosując przed laty niekonwencjonalne wówczas metody leczenia sprawił, że żyję i mają się dobrze także moi bliscy.
''Szczepionki nie widać, a informacje z wielkich firm farmaceutycznych zakładają raczej dłuższe niż krótsze terminy opracowania serum''Spoko oko sytuacja jest pod kontrolą i wszystko będzie gites !!!USTAWA ANTYCOVIDOWA WPROWADZA ''MIMOCHODEM'' PRZYMUS SZCZEPIEŃ?! - ODKRYWAMYZAKRYTE.COMSZCZEPIONKI WYWOŁUJĄ CHOROBY KTÓRYM ''ZAPOBIEGAJĄ'' - WOLNEMEDIA.NETYOUTUBE.COM - MAGDA GESSLER BOI SIĘ SZCZEPIONKI NA KORONAWIRUSA: NIE WIADOMO CO W NIEJ BĘDZIE
Amantadyna ?!? No i fajnie, jednakowoż, poczytajcie, co nie co, o skutkach ubocznych stosowania tejże. Lepiej w powyższym kontekście napiszcie coś o ziołach z czarnym bzem i wrotyczem itp. na czele !!!