Andrij Deszczyca, ambasador nadzwyczajny i pełnomocny Ukrainy w Polsce, odwiedził Przemyśl i spotkał się z jego prezydentem Robertem Chomą.
Ambasador był tutaj pierwszy raz w charakterze dyplomaty. Rozmowa z prezydentem dotyczyła kontynuacji dotychczasowej współpracy i roli Przemyśla w kontaktach polsko-ukraińskich. Ukraiński dyplomata podkreślał, że jednym z jego priorytetów będą starania o rozwój infrastruktury drogowej przy przejściach granicznych z Polską. Poinformował także o bieżącym stanie sprawy budowy Domu Polskiego we Lwowie i mającym wkrótce nastąpić zakończeniu spraw formalnych z tym związanych. Ambasador podczas pobytu w Przemyślu spotkał się także z polskimi służbami granicznymi, studentami PWSW oraz przedstawicielami społeczności ukraińskiej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.https://www.youtube.com/watch?v=rps6-Qco5e0
Kto w urzędzie odPOwiada za symbole narodowe? Dlaczego urząd miasta ozdobiono ukraińskimi flagami,jeszcze to miasto leży w granicach Rzeczypospolitej. Gdzie są flagi Polski i Unii Europejskiej.
Stosunki polsko-ukraińskie sporo się polepszyły w ostatnich latach co też przyniosło wiele korzyści a spotkanie w domu polskim we lwowie połączone było z e szkołą Preply http://preply.com/pl/lodz/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-ukraińskiego która posiada oferty pracy nauczyciele znający ukraiński w Łodzi
https://www.youtube.com/watch?v=rps6-Qco5e0
Kto w urzędzie odPOwiada za symbole narodowe? Dlaczego urząd miasta ozdobiono ukraińskimi flagami,jeszcze to miasto leży w granicach Rzeczypospolitej. Gdzie są flagi Polski i Unii Europejskiej.
Jaki Prezydent, taka flaga!