W stolicy Bułgarii Sofii odbyły się Mistrzostwa Europy w fit kid, połączone z Pucharem Europy. W imprezie, w składzie reprezentacji Polski, nie mogło zabraknąć przedstawicieli klubu Akrobatyka Fit Kids Przemyśl Żurawica. Zaprezentowali się wybornie, wracając do domu z dwoma medalami i kilkoma eksponowanymi miejscami.
Od kilku lat klub Akrobatyka Fit Kids Przemyśl Żurawica odnosi spore sukcesy na arenie ogólnopolskiej i europejskiej. Jak już wielokrotnie pisaliśmy, pod nazwą dyscypliny „fit kid” kryje się gimnastyka sportowa, artystyczna, taniec i akrobatyka. To dyscyplina będąca kombinacją wymienionych. Kto potrafi wszystkie połączyć, odnosi naprawdę ogromne sukcesy. Układy ćwiczeń wykonywane są do muzyki (indywidualnie, w zespołach lub formacjach) i eksponują siłę, gibkość, równowagę, zwinność oraz koordynację ruchową zawodniczek i zawodników w różnych kategoriach wiekowych (od lat 4 po seniorów).
Występ w Sofii był dla podopiecznych trenera Jacka Smuczka kolejną niezapomnianą przygodą. A kiedy do tego dołożymy fakt, że nie byli tylko statystami, a sportowcami bardzo liczącymi się w ostatecznej rozgrywce, nie pozostaje nic innego niż bić brawa i gratulować.
Największy sukces odniosła w indywidualnej rywalizacji, w tzw. II grupie wiekowej Amelia Wołoszyn, która została wicemistrzynią Europy. Walerija Konopljanka natomiast potwierdziła swoją przynależność do ścisłej europejskiej czołówki. Występując solo w tzw. V grupie wiekowej zdobyła brązowy medal ME, powtarzając sukces sprzed roku. Oficjalnie została II wicemistrzynią Europy.
W kategorii solo wystąpiły także inne zawodniczki klubu Akrobatyka Fit Kids Przemyśl Żurawica. Lena Szumełda zajęła 4. miejsce, podobnie jak Natalia Palko. 5. lokata przypadła Julii Ruśnicy i Julii Stadnik. Wyróżnienia w swoich kategoriach wiekowych otrzymały: Alicja Południak, Zofia Misztal, Milena Prokop, Katarzyna Nawojska, Kamila Klimczuk, Amelia Burdziak oraz Amelia Błażejewska. Solo w ekstraklasie w kategorii wiekowej IV wystąpiła Maria Makarowska.
Po wyróżnienie mogła sięgnąć i Aleksandra Kostecka, ale kontuzja wykluczyła ją z zawodów. Przez całe mistrzostwa jednak kibicowała i wspierała koleżanki.
W duetach 6. miejsce wywalczyły Julia Ruśnica i Amelia Wołoszyn, zaś wyróżnienia przypadły parom Lena Szumełda – Milena Prokop oraz Amelia Błażejewska – Walerija Konopljanka. W „małych grupach” także na 6. miejscu rywalizację zakończyły Julia Ruśnica, Julia Stadnik i Amelia Wołoszyn. Amelia Burdziak, Zofia Misztal i Zuzanna Prokop zdobyły wyróżnienie.
Wśród „formacji” przemyślanki także otrzymały wyróżnienie. Formację tworzyły: Amelia Błażejewska, Julia Stadnik, Julia Ruśnica, Natalia Palko, Marcelina Smuczek, Walerija Konopljanka, Amelia Wołoszyn, Zuzanna Prokop i Maria Makarowska.
– To zdecydowanie bardzo dobry występ naszych zawodniczek! Takie sukcesy to efekt ciężkiej pracy, determinacji i doskonałej współpracy zarówno zawodników, jak i trenera. To nie tylko medale, ale także lata treningów, poświęcenia i wspólnego dążenia do celu. Gratulujemy całemu zespołowi za te niesamowite wyniki oraz trenerowi Jackowi Smuczkowi. Dziękujemy również wójtowi gminy Żurawica Tomaszowi Szeleszczuk, staroście przemyskiemu Bożenie Ryczan oraz Urzędowi Marszałkowskiemu w Rzeszowie, którzy wsparli nasz wyjazd. W imieniu wszystkich rodziców dziękujemy i jesteśmy wdzięczni pani menager Karolinie Ruśnicy za nieoceniony trud, zaangażowanie i poświęcenie na rzecz naszych dzieci, trenujących w klubie oraz za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu kadry narodowej na Mistrzostwa Europy do Bułgarii
Reklama
– powiedzieli rodzice młodych sportowców, którzy na własne oczy obserwowali i cieszyli się z sukcesów swoich pociech w Sofii.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze