Reklama

Amfetamina, extasy, czerpanie korzyści z nierządu, broń palna...

27/07/2015 15:54

Od ponad 1,5 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej we współpracy z funkcjonariuszami CBŚP w Przemyślu prowadzili akcję wymierzoną przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej działającej na Podkarpaciu. Strażnicy graniczni przejęli ponad 21 kilogramów amfetaminy, 2 kg marihuany, 811 sztuk tabletek „extasy”, broń palną oraz fałszywe banknoty studolarowe.

Śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie trudnili się nielegalnym sprowadzaniem  z zagranicy narkotyków, ich obrotem  i rozprowadzaniem było nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Przemyślu. Do tej pory zarzuty usłyszało, zostało tymczasowo aresztowanych lub objętych dozorem policji  10 osób w wieku od 22 do 43 lat. Wśród zatrzymanych jest jedna kobieta. Osoby pochodzą z terenu całej Polski. Na czele grupy stał 42-letni, bezrobotny mieszkaniec Przemyśla, który organizował, nadzorował i kierował przestępczym procederem. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 750 tysięcy złotych.

Nielegalnie sprowadzane narkotyki m.in. z Holandii były rozprowadzane w Polsce oraz odsprzedawane w celu dalszego przemytu poza granicę Polski. Pierwsze zatrzymania w tej sprawie miały miejsce w sierpniu ubiegłego roku w rejonie Wrocławia. Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali głównego organizatora, który przewoził narkotyki z Holandii,  a także 24-letnią kobietę. Obecnie oboje przebywają w zakładzie karnym.

Reklama

Z dotychczasowych ustaleń zgromadzonych w toku prowadzonego śledztwa wynika, że grupa ma również na koncie czerpanie korzyści z nierządu.


bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama