Od ponad 1,5 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej we współpracy z funkcjonariuszami CBŚP w Przemyślu prowadzili akcję wymierzoną przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej działającej na Podkarpaciu. Strażnicy graniczni przejęli ponad 21 kilogramów amfetaminy, 2 kg marihuany, 811 sztuk tabletek „extasy”, broń palną oraz fałszywe banknoty studolarowe.
Śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie trudnili się nielegalnym sprowadzaniem z zagranicy narkotyków, ich obrotem i rozprowadzaniem było nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Przemyślu. Do tej pory zarzuty usłyszało, zostało tymczasowo aresztowanych lub objętych dozorem policji 10 osób w wieku od 22 do 43 lat. Wśród zatrzymanych jest jedna kobieta. Osoby pochodzą z terenu całej Polski. Na czele grupy stał 42-letni, bezrobotny mieszkaniec Przemyśla, który organizował, nadzorował i kierował przestępczym procederem. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 750 tysięcy złotych.
Nielegalnie sprowadzane narkotyki m.in. z Holandii były rozprowadzane w Polsce oraz odsprzedawane w celu dalszego przemytu poza granicę Polski. Pierwsze zatrzymania w tej sprawie miały miejsce w sierpniu ubiegłego roku w rejonie Wrocławia. Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali głównego organizatora, który przewoził narkotyki z Holandii, a także 24-letnią kobietę. Obecnie oboje przebywają w zakładzie karnym.
Z dotychczasowych ustaleń zgromadzonych w toku prowadzonego śledztwa wynika, że grupa ma również na koncie czerpanie korzyści z nierządu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze