Po dość długim okresie zamknięcia galerii i instytucji kultury sztuki z powodu pandemii znowu mamy możliwość bezpośredniego kontaktu ze sztuką. Galeria Sztuki Współczesnej w Przemyślu zaprasza na wystawę grafiki Andrzeja Załeckiego, zorganizowaną z własnej kolekcji w ramach projektu 40 X Słonne.
Andrzej Załecki ukończył wydział malarstwa, grafiki i rzeźby. W 1974 roku obronił pracę dyplomową i rozpoczął pracę w poznańskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych, jako asystent w pracowni drzeworytu prof. Zbigniewa Lutomskiego.
Następnie w latach 1980-95 prowadził[paywall] zajęcia z grafiki warsztatowej i projektowej w Studium Zaocznym Wydziału Wychowania Plastycznego. W 1993 roku powołano go na stanowisko profesora nadzwyczajnego ASP w Poznaniu, a w 1999 roku otrzymał tytuł profesora sztuk plastycznych.
Równolegle z pracą w ASP w Poznaniu działał w innych uczelniach. W latach 1994-2001 wykładał w Kolegium Nauczycielskim w Wałczu, prowadząc zajęcia z grafiki i rysunku oraz seminarium dyplomowe z pedagogiki artystycznej.
Od 1995 roku pracował również w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie, w pracowniach rysunku i grafiki. Prowadzi pracownię rysunku na wydziale malarstwa, grafiki i rzeźby ASP w Poznaniu.
Dorobek artysty to: 50 wystaw indywidualnych, udział w 180 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą (Francja, Belgia, Włochy, Hiszpania, Holandia, Bułgaria, Węgry, Słowacja, Słowenia, Rosja, Kuba, Argentyna, Austria, Australia, USA, Szwajcaria, Szwecja, Finlandia, Niemcy, Japonia, Norwegia, Senegal).
Jest laureatem Grand Prix na X Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego w Olsztynie w 2011 roku. Wielokrotnie brał udział w Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych organizowanych przez Galerię Sztuki Współczesnej w Przemyślu w Słonnym.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze