Reklama

Anielsi nagrali hymn diecezji na Światowe Dni Młodzieży

05/05/2015 14:54

Utwór Miłosierni w wykonaniu lubaczowskiego zespołu Anielsi będzie hymnem diecezji zamojsko-lubaczowskiej na Światowe Dni Młodzieży 2016.

Tytuł nawiązuje do hasła ŚDM „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. – Hymn powstał na prośbę ks. Krystiana Bordzania, który wpadł na pomysł, żeby nasza diecezja miała swoją pieśń która będzie nawiązywać do Światowych Dni Młodzieży, ale będzie też wspólnym mianownikiem dla spotkania Exodus Młodych, które odbędzie się w tym roku w Zamościu – mówi Paulina Mazepa z Anielsów.Ona jest autorką muzyki do singla. Test napisała Jagoda Mazepa. Realizatorem nagrania jest Sławek Gładki-Gładyszewski, niezależny inżynier dźwięku, który na co dzień współpracuje z gwiazdami polskiej estrady w zakresie realizacji koncertowo-studyjnej.
Piosenka i zdjęcia do teledysku nagrywane były w Akademii Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku w Warszawie. Anielsom towarzyszy kwartet smyczkowy Quatro. – Jest to u nas nowością, bo z kwartetem jeszcze nie współpracowaliśmy – mówi Patrycjusz Zastawny.
– Kwartet będzie dodawał nowych walorów brzmieniowych. Patrząc na rolę hymnu, uważam, że powinien on mieć wydźwięk troszkę liturgiczny, doniosły. Musi to być pieśń, która będzie zagrana podczas czasu wolnego, ale na mszy – tłumaczy Paulina Mazepa.
Premiera utworu odbyła się 3 maja. Związana była z rozpoczęciem peregrynacji symboli ŚDM w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Symbole te: krzyż Światowych Dni Młodzieży i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani odwiedzą różne miejsca diecezji. W Lubaczowie będą 15 maja. Później trafią do archidiecezji przemyskiej.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości