Jerzy Feldman, Patryk Socha i Jakub Winiarski z gminy Wiązownica wzięli udział w szkoleniu organizowanym w ramach „Akademii Animatora 2015”. Taką możliwość stworzyło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej.
Mężczyźni pokonali prawie 200 km, żeby w dniach 23 – 27 września uczestniczyć wraz z 64 aminatorami z całej Polski w szkoleniu w Pucku. Nasze województwo reprezentowało czterech animatorów, w tym trzech z gminy Wiązownica. Warsztaty[paywall] trwały 8 godzin dziennie. Zajęcia teoretyczne odbywały się w auli FRKF, natomiast praktyczne na pobliskim orliku i w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo” we Władysławowie. Tematyka szkolenia dotyczyła m.in.: roli animatora w procesie animacji społeczności lokalnej czy współpracy z lokalnymi mediami.
Gościem specjalnym szkolenia był trener reprezentacji Polski w piłce nożnej do 21 lat Marcin Dorna, który poprowadził zajęcia teoretyczne i praktyczne.
Po zakończonych warsztatach wszyscy uczestnicy mieli okazję do wymienienia kilku zdań z trenerem oraz zdobycia autografu.
Animatorzy w ramach dodatkowych atrakcji zasiedli też na trybunach pierwszoligowej Arki Gdynia, która na swoim obiekcie gościła drużynę Sandecji Nowy Sącz.
– Szkolenia „Akademii Animatora” to możliwość rozwoju swoich kompetencji i umiejętności oraz spotkania animatorów z całej Polski. To również okazja do bezpośredniego spotkania z przedstawicielami Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej – podsumowują animatorzy z gminy Wiązownica.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze