Reklama

Anna Brzyska medalistką Mistrzostw Świata Juniorek!

Jutro, 1 grudnia br., o godzinie 17.30 jarosławianka Anna Brzyska w duecie z Zuzanną Wielgos zmierzą się z parą Annett Kaufmann (Niemcy) i Anną Hursey (Walia). Stawką tego pojedynku będzie finał Mistrzostw Świata Juniorów w deblu juniorek. Bez względu na wynik tej konfrontacji wychowanka Kolpinga Jarosław, uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu ma już medal! Gratulujemy!

Juniorskie (do lat 19) mistrzostwa świata rozgrywane są w Nowej Goricy w Słowenii.  rozpoczyna się Jako pierwsi do stołów podeszli debliści. I to zarówno wśród pań, jak i panów. W tej pierwszej kategorii rywalizują aktualne mistrzynie Europy juniorek Anna Brzyska i Zuzanna Wielgos. Jarosławsko-rzeszowska para (Z. Wielgos jest wychowanką LKS Kąkolówka, obecnie zawodniczką AZS Politechniki Rzeszów) w 1/8 finału wygrały ze Słowenkami Sarą Tokić i Enyą Moltarą 3:1 (11:7, 8:11, 11:5, 11:4) i awansowały do ćwierćfinału. Wygrana w tej fazie turnieju gwarantowała już co najmniej brązowy medal czempionatu globu. Zadanie było piekielnie trudne, bo Anna i Zuzanna trafiły na rozstawione z nr 1 w turnieju deblistek, Hinduski Suhanę Saini i Yashaswini Ghorpade. Spisały się kapitalnie! Wygrały dość pewnie 3:0 (11:8, 15:13, 11:9) i awansowały do półfinału. Tam, jak już wspomnieliśmy wyżej, zmierzą się z Niemką Annett Kaufmann i Walijką Anną Hursey.

 

Reklama

A. Brzyska wystąpiła także w grze singlowej. Dzisiaj (30 listopada br.) w 1/32 trafiła na bardzo wymagającą rywalkę, jaką jest Koreanka Lee Daeun. Mimo ambitnej postawy, musiała uznać wyższość Azjatki, przegrywając 1:4 (8:11, 1:11, 7:11, 11:9, 7:11).  

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama