A jednak dopięły swego! Dwie młode lekkoatletki UKS „Tempo 5” Przemyśl – Anna Kicińska i Julia Szczepanik dostąpią zaszczytu reprezentowania Polski podczas Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych (roczniki 2005 – 06), które od 4 do 7 lipca br. odbędą się w Jerozolimie w Izraelu.
Zarówno Anna, jak i Julia przez wiele tygodni walczyły o minima na mistrzostwa Starego Kontynentu. Polski Związek Lekkiej Atletyki ustanowił bardzo wymagające kryteria do zakwalifikowania się do reprezentacji. Bliżej występu w Jerozolimie była Anna (spełniła kryteria, o czym poniżej), ale Julia nie dawała za wygraną. Wspólnie z Adrianem Pempusiem poszukała szansy w mityngu w Warszawie. 17-latkowie bardzo dobrze zaprezentowali się w stolicy. Julia w biegu na 400 m ppł, a Adrian w biegu na 2000 m z przeszkodami. Z dużą przewagą wygrali swoje biegi z nowymi rekordami życiowymi. Czas Julii to 61,37 s był drugim rezultatem na tym dystansie w Polsce oraz w granicach 10. wyniku w Europie w tej kategorii wiekowej. Adrian również poprawił swoje najlepsze osiągnięcie aż o osiem sekund i z czasem 6:12,96 min awansował w rankingu krajowym na 2. pozycję.
Kilka dni temu przyszedł czas na reprezentacyjne powołania. Wysoka forma tak Anny, jak i Julii zaowocowała znalezieniem się w składzie reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych w Jerozolimie. A. Kicińska rywalizować będzie z rówieśniczkami z całej Europy w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą, a J. Szczepanik powalczy na dystansie 400 m ppł. Od soboty, 25 czerwca br., rozpoczęły się przygotowania do mistrzostw obozem w Spale. 1 lipca br. z całą reprezentacją wylecą do Izraela bronić biało-czerwonych barw. Trzymamy kciuki!
Sezon lekkoatletyczny w pełni, więc tydzień rozgrywane są zawody różnej rangi. Kolejną areną zmagań lekkoatletycznej młodzieży Podkarpacia był stadion im. Jarosława Kłymińskiego w Przemyślu. Ponad 230 uczestników walczyło tam o medale w kategorii juniorów młodszych (roczniki 2005 i młodsi) oraz przepustki do mistrzostw Polski w kategorii juniorów (roczniki 2003 – 04). Ozdobą mityngu były wyniki przemyślanki A. Kicińskiej, która wypełniła normy kwalifikacyjne PZLA na Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych.
Przemyscy lekkoatleci z UKS „Tempo 5” po raz kolejny zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Wywalczyli 11 krążków, zajmując w klasyfikacji medalowej trzecią lokatę. Złote medale zdobyli: A. Kicińska w rzucie dyskiem 1 kg (45,66 m – rekord życiowy) oraz pchnięciu kulą 3 kg (15,33 m) oraz Patryk Pelc (2005) w skoku wzwyż (195 cm). Srebrne krążki stały się udziałem: Emanuela Czuby (2005) w biegu na 400 m (52,96 s; rż), Dawida Błahuciaka (2006) w pchnięciu kulą 5 kg (12,83 m; rż) oraz Kamila Trojnara (2008) w skoku w dal (4,72 m). Brązowe medale wywalczyli: Aleksandra Mielnik (2008) w biegu na 100 m ppł (16,86 s), Patryk Panyło (2006) w skoku wzwyż (190 cm), D. Błahuciak w rzucie dyskiem 1,5 kg (34,37 m), Anna Procyk (2006) w biegu na 1500 m z przeszkodami (5:37,55 min; rż) i Dominik Budziński (2005) w biegu na 400 m (53,31 s; rż).
W zawodach wzięli udział również inni reprezentanci UKS „Tempo 5”. Oto ich wyniki: Piotr Bereźnicki (2003) w biegu na 2000 m z przeszkodami – 6:53,55 min, Sabina Zając (2010) w biegu na 800 m – 2:39,05 min; rż, Magdalena Ciupińska (2004) w biegu na 800 m – 2:40,79 min, Rafał Klinger (2006) w biegu na 400 m – 53,41 s; rż, Aleksandra Urbańska (2006) w biegu na 100 m ppł (17,88 s), Błażej Pilawa (2005) w biegu na 200 m (23,35 s), Adrian Przetacznik (2007) w biegu na 200 m – 24,43 s; rż, Kamil Trojnar (2008) w biegu na 100 m – 13,38 s; rż., Wiktor Ignatowski (2007) w skoku wzwyż – 160 cm, Mateusz Stasiaczek (2008) w skoku wzwyż – 160 cm, Mateusz Żurek (2007) w rzucie dyskiem 1 kg – 31,86 m, Franciszek Bieńko (2008) w rzucie dyskiem – 28,91 m.

fot.ze zbiorów własnych
Przemyscy skoczkowie wzwyż Patryk Pelc (w środku) i Patryk Panyło (z prawej) zdobyli dwa medale Mistrzostw Podkarpacia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze