Reklama

Anna Korcz, Aleksandra Szwed i in. w Przemyślu!

01/12/2016 18:00

Aleja Gwiazd – jest w Hollywood, na Piotrkowskiej w Łodzi, wkrótce będzie również w Przemyślu, dokładnie w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 3. Polscy artyści wspierają projekt, wysyłając do placówki zdjęcia z pozdrowieniami, odwiedzając uczniów – jak ostatnio Anna Korcz, Aleksandra Szwed, Łukasz Konopka i Kazimierz Mazur.

Z inicjatywą utworzenia w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 3 Alei Gwiazd wyszła Anna Kalemba-Piętka, opiekun samorządu szkolnego. Wśród uczniów przeprowadzona została ankieta sondująca, jakie osoby lubią, cenią, kogo chcieliby u siebie gościć.

Artyści, z którymi kontaktuje się pomysłodawczyni przedsięwzięcia, wysyłają do szkoły zdjęcia bądź plakaty z pozdrowieniami dla młodzieży oraz grona pedagogicznego. Uczniowie już dziś czują się wyróżnieni, choć projekt jest jeszcze w fazie dopracowywania.

– Na tę chwilę jesteśmy w posiadaniu ponad 20 plakatów, zdjęć od wspaniałych osób, między innymi Anny Dymnej, Mariana Opani, Macieja Maleńczuka, Anny Jurksztowicz, Renaty Przemyk, zespołu Bracia, Pectus, Boys, a także Jana Miodka czy Zbigniewa Bońka. Staramy się równolegle zapraszać znane osoby do ośrodka. Gościł u nas zespół hip-hopowy Polska Wersja, ostatnio odwiedzili nas aktorzy Anna Korcz, Aleksandra Szwed, Łukasz Konopka, Kazimierz Mazur. Akcja jest bezterminowa – A. Kalemba-Piętka nie zdradza jednak, kogo spodziewają się na Kapitulnej w najbliższym czasie.

Znani aktorzy o sobie

– Nasi uczniowie angażują się w różne akcje, jednak ta przypadła im szczególnie do gustu, co widać po frekwencji na spotkaniach i przygotowaniu się przez młodzież – zauważa nauczycielka. Podczas[paywall] piątkowego spotkania z aktorami (25 listopada br.) padło wiele pytań, z których żadne nie pozostało bez odpowiedzi. Goście opowiadali o swoich czasach szkolnych, inspiracjach, marzeniach, wyzwaniach codzienności, plusach i minusach bycia aktorem, wpadkach i wypadkach na planie filmowym oraz deskach teatru, tremie, szczęściu. – W naszym zawodzie trzeba mieć duszę motyla i skórę krokodyla – umieć pogodzić wrażliwość, którą należy przekazać widzom po to, aby uwierzyli, że jesteśmy graną postacią, a jednocześnie mieć twardy kark i przyjmować ciosy, nie ugiąć się. Trzeba być odpornym na złośliwości, stres – wyznała Anna Korcz.

Reklama

Po spotkaniu z uczniami aktorzy wystąpili przed przemyską publicznością na scenie Zamku Kazimierzowskiego. Wystawili sztukę Przepraszam, co pan tu robi? Na widowni zasiadła m.in. młodzież z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3.


fot.Aleksandra Białoń
– Mój dziadek, Władysław Mazur, mieszkał na Ofiar Katynia w Przemyślu, koło fabryki płyt pilśniowych – zdradził Kazimierz Mazur (pierwszy od prawej).


AB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gosia - niezalogowany 2016-12-01 18:54:36

    Super akcja. Gratuluję pomysłu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gliclada - niezalogowany 2016-12-02 05:20:03

    GWIAZD!!!!!!???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    k - niezalogowany 2016-12-02 11:02:04

    Bardzo fajny pomysł i atrakcja dla młodzieży.Gwiazdy nie gwiazdy to mało ważne.Ważne że przyjechali do Przemyśla jak im się spodoba to będą wracać. Na pewno rodzinie i znajomym opowiedzą o Przemyślu.Pokażmy Przemyśl z dobrej strony.......

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama