Aleja Gwiazd – jest w Hollywood, na Piotrkowskiej w Łodzi, wkrótce będzie również w Przemyślu, dokładnie w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 3. Polscy artyści wspierają projekt, wysyłając do placówki zdjęcia z pozdrowieniami, odwiedzając uczniów – jak ostatnio Anna Korcz, Aleksandra Szwed, Łukasz Konopka i Kazimierz Mazur.
Z inicjatywą utworzenia w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 3 Alei Gwiazd wyszła Anna Kalemba-Piętka, opiekun samorządu szkolnego. Wśród uczniów przeprowadzona została ankieta sondująca, jakie osoby lubią, cenią, kogo chcieliby u siebie gościć.
Artyści, z którymi kontaktuje się pomysłodawczyni przedsięwzięcia, wysyłają do szkoły zdjęcia bądź plakaty z pozdrowieniami dla młodzieży oraz grona pedagogicznego. Uczniowie już dziś czują się wyróżnieni, choć projekt jest jeszcze w fazie dopracowywania.
– Na tę chwilę jesteśmy w posiadaniu ponad 20 plakatów, zdjęć od wspaniałych osób, między innymi Anny Dymnej, Mariana Opani, Macieja Maleńczuka, Anny Jurksztowicz, Renaty Przemyk, zespołu Bracia, Pectus, Boys, a także Jana Miodka czy Zbigniewa Bońka. Staramy się równolegle zapraszać znane osoby do ośrodka. Gościł u nas zespół hip-hopowy Polska Wersja, ostatnio odwiedzili nas aktorzy Anna Korcz, Aleksandra Szwed, Łukasz Konopka, Kazimierz Mazur. Akcja jest bezterminowa – A. Kalemba-Piętka nie zdradza jednak, kogo spodziewają się na Kapitulnej w najbliższym czasie.
– Nasi uczniowie angażują się w różne akcje, jednak ta przypadła im szczególnie do gustu, co widać po frekwencji na spotkaniach i przygotowaniu się przez młodzież – zauważa nauczycielka. Podczas[paywall] piątkowego spotkania z aktorami (25 listopada br.) padło wiele pytań, z których żadne nie pozostało bez odpowiedzi. Goście opowiadali o swoich czasach szkolnych, inspiracjach, marzeniach, wyzwaniach codzienności, plusach i minusach bycia aktorem, wpadkach i wypadkach na planie filmowym oraz deskach teatru, tremie, szczęściu. – W naszym zawodzie trzeba mieć duszę motyla i skórę krokodyla – umieć pogodzić wrażliwość, którą należy przekazać widzom po to, aby uwierzyli, że jesteśmy graną postacią, a jednocześnie mieć twardy kark i przyjmować ciosy, nie ugiąć się. Trzeba być odpornym na złośliwości, stres – wyznała Anna Korcz.
Po spotkaniu z uczniami aktorzy wystąpili przed przemyską publicznością na scenie Zamku Kazimierzowskiego. Wystawili sztukę Przepraszam, co pan tu robi? Na widowni zasiadła m.in. młodzież z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3.

fot.Aleksandra Białoń
– Mój dziadek, Władysław Mazur, mieszkał na Ofiar Katynia w Przemyślu, koło fabryki płyt pilśniowych – zdradził Kazimierz Mazur (pierwszy od prawej).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Bardzo fajny pomysł i atrakcja dla młodzieży.Gwiazdy nie gwiazdy to mało ważne.Ważne że przyjechali do Przemyśla jak im się spodoba to będą wracać. Na pewno rodzinie i znajomym opowiedzą o Przemyślu.Pokażmy Przemyśl z dobrej strony.......
Fajny pomysł- szkoda że w mojej szkole nic takiego się nie dzieje - aż wam zazdroszczę
Fajny macie Samorząd- super pomysł , aż zazdroszczę.
Super akcja. Gratuluję pomysłu
GWIAZD!!!!!!???
Bardzo fajny pomysł i atrakcja dla młodzieży.Gwiazdy nie gwiazdy to mało ważne.Ważne że przyjechali do Przemyśla jak im się spodoba to będą wracać. Na pewno rodzinie i znajomym opowiedzą o Przemyślu.Pokażmy Przemyśl z dobrej strony.......