Reklama

Anna Maria Anders i włoscy parlamentarzyści w Kańczudze

20/09/2020 11:03

Piastująca stanowisko ambasadora Polski we Włoszech Anna Maria Anders wraz z delegacją włoskiego parlamentu odwiedziła we wrześniu kańczuckie zakłady Axtone. Wizyta miała wprawdzie związek z obchodami 50. rocznicy śmierci generała Władysława Andersa, ale w jej trakcie omówiono kilka ważkich kwestii biznesowych.

Anna Maria Anders do Kańczugi zawitała w towarzystwie przedstawicieli parlamentu Włoch oraz ambasadora Włoch w Polsce Aldo Amatiego. W siedzibie firmy Axtone podjęli ich[paywall] burmistrz Kańczugi Andrzej Żygadło oraz przedstawiciele władz powiatu: wicestarosta Jerzy Mazur, sekretarz Jan Śliwa i naczelnik wydziału oświaty kultury promocji i ochrony zdrowia Joanna Mordarska. Podczas spotkania podjęto temat wzmocnienia współpracy gospodarczej między firmami z polskim i włoskim kapitałem. W tym kontekście wybór miejsca był nieprzypadkowy. Kańczucka firma Axtone wraz ze spółką Koni monitoruje kolejowy rynek we Włoszech i aktualnie zmierza ku wzmocnieniu na nim swojej obecności.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości