Piastująca stanowisko ambasadora Polski we Włoszech Anna Maria Anders wraz z delegacją włoskiego parlamentu odwiedziła we wrześniu kańczuckie zakłady Axtone. Wizyta miała wprawdzie związek z obchodami 50. rocznicy śmierci generała Władysława Andersa, ale w jej trakcie omówiono kilka ważkich kwestii biznesowych.
Anna Maria Anders do Kańczugi zawitała w towarzystwie przedstawicieli parlamentu Włoch oraz ambasadora Włoch w Polsce Aldo Amatiego. W siedzibie firmy Axtone podjęli ich[paywall] burmistrz Kańczugi Andrzej Żygadło oraz przedstawiciele władz powiatu: wicestarosta Jerzy Mazur, sekretarz Jan Śliwa i naczelnik wydziału oświaty kultury promocji i ochrony zdrowia Joanna Mordarska. Podczas spotkania podjęto temat wzmocnienia współpracy gospodarczej między firmami z polskim i włoskim kapitałem. W tym kontekście wybór miejsca był nieprzypadkowy. Kańczucka firma Axtone wraz ze spółką Koni monitoruje kolejowy rynek we Włoszech i aktualnie zmierza ku wzmocnieniu na nim swojej obecności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze