Reklama

Areszt dla 3 podejrzanych o pobicie

21/07/2016 13:54

Policja ustala okoliczności pobicia mężczyzny, do jakiego doszło w miniony weekend przed jednym z supermarketów w Przemyślu. To kolejne takie zdarzenie w mieście, którego tłem mogą być porachunki pseudokibiców, chociaż prowadzący śledztwo przekonują, że pod uwagę brane są różne hipotezy.

– Sam pokrzywdzony oddalił się z miejsca zdarzenia przed przyjazdem policji – informuje starszy sierżant Marta Fac z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. – Funkcjonariusze powiadomieni o zajściu przez pracownika ochrony sklepu, przystąpili natychmiast do[paywall] wykonywania czynności zmierzających do ustalenia i zatrzymania sprawców pobicia – dodaje.

Podczas, gdy grupa dochodzeniowa pracowała na miejscu, inni policjanci przejrzeli i zabezpieczyli zapis monitoringu. Na jego podstawie ustalili rysopisy podejrzanych oraz pojazdy, którymi się poruszali. W wyniku pościgu 4 z nich zostało ujętych.

Reklama

– 19-letni oraz dwóch 20-letnich mieszkańców Przemyśla usłyszało zarzuty – wyjaśnia st. sierż. Fac. – Czwartego przesłuchano w charakterze świadka i zwolniono – dodaje.

Miejscowy sąd rejonowy na wniosek prokuratora zastosował wobec 3 przemyślan środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy. Do wniosku dołączono opinię biegłego z zakresu medycyny. Na podstawie analizy zapisu monitoringu wypowiedział się na temat ewentualnych obrażeń, jakich mógł doznać pokrzywdzony. Śledczy wciąż analizują, co było powodem zajścia.

Reklama

– Pod uwagę brane są różne hipotezy – mówi prokuratur Małgorzata Taciuch-Kurasiewicz, zastępca prokuratura rejonowego w Przemyślu.

– Czy możliwe, że mamy do czynienia z kolejnymi porachunkami pseudokibiców – dopytujemy.

– Na razie nic na to nie wskazuje – odpowiada prokurator Taciuch-Kurasiewicz.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mmmm - niezalogowany 2016-07-22 13:04:08

    Przemyscy patrioci :D:D

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    stopa79_766 2016-07-23 14:47:04

    No cóż... w każdym razie dobrze, że ich złapali.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości