Kolejny obcokrajowiec podpisał kontrakt z prezesem KSTS Oxynet Jarosław Kamilem Dziukiewiczem. To 24-letni Argentyńczyk, posiadającym włoski paszport, Francisco Sanchim. To już szósty stranieri w szeregach jarosławskiego klubu przed sezonem 2023 – 2024 LOTTO Superligi.
Urodzony 7 lutego 1999 r. praworęczny Argentyńczyk występował dotychczas m.in. w austriackiej 1 lidze oraz niemieckiej 2 lidze. W tym roku zagrał w turnieju WTT Feeder w Duesseldorfie, gdzie w kwalifikacjach wygrał z Chińczykiem Wang Tingyu 3:2 i Luksemburyczkiem Ericem Glodem 3:2, a przegrał z innym Chińczykiem Zeng Beixunem 0:3. W nowym sezonie w LOTTO Superlidze w zespole Oxynetu zagrają: Alan Kulczycki, Szymon Brud, Quadri Arunda (Nigeria), Jaroslaw Żmudenko (Ukraina), Lubomir Pistej (Słowacja), Yuto Kizukuri (Japonia), Jeong Yeonghun (Korea Południowa) i Francisco Sanchi (Argentyna).
Wychowanek jarosławskiego klubu, 17-letni Szymon Brud zdecydował się na powrót do KSTS Oxynetu. W nowym sezonie będzie reprezentował prowadzoną przez Kamila Dziukiewicza jarosławską Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu w rozgrywkach II ligi podkarpacko-małopolskiej.
W barwach drużyny z Jarosławia Sz. Brud zadebiutował w LOTTO Superliga w sezonie 2021 – 2022. Pokonał wtedy m.in. byłego wicemistrza Polski, reprezentacyjnego zawodnika Patryka Zatówkę. W poprzednim sezonie Szymon reprezentował Fibrain AZS Politechnikę Rzeszów. Głównie w I lidze, chociaż dwukrotnie zaprezenował się w LOTTO Superlidze.
– Nasz wychowanek będzie się uczył w Liceum Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu i występował w drugoligowym zespole SMS-Pegaz Jarosław, który wspólnie z Grzegorzem Kielarem będziemy prowadzić. Będzie również w szerokim składzie superligowego KSTS Oxynetu
Reklama
– powiedział K. Dziukiewicz.
Prezes KSTS Oxynet tworzy od nowa grupę treningową.
– Mieszkający w Jarosławiu Mateusz Czernik będzie odpowiedzialny za szkolenie, a na stałe zamieszka u nas zawodnik zagraniczny, grający razem z Szymonem Brudem w drugiej lidze. Pozostaje Alan Zieliński i paru młodych zawodników. Do składu powróci taże Krzysztof Marcinowski, który w naszych barwach debiutował w LOTTO Superlidze. Taka kadra gwarantuje walkę o najwyższe cele w drugiej lidze
– podkreślił K. Dziukiewicz, dodając:
– Cały czas obserwuję postępy naszego wychowanka Dawida Jadama, który trenuje i uczy się w Centralnym Ośrodku Sportu w Gdańsku, a w zbliżającym się sezonie będzie reprezentował pierwszoligowy zespół Polonii Kielce i niewykluczone, że po jego zakończeniu zasili barwy naszego klubu.
Nieoficjalnie wiadomo, że nowo pozyskanym pingpongistą do SMS-Pegaz Jarosław będzie Azjata.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze