Reklama

Argentyńczyk w Oxynecie Jarosław

Kolejny obcokrajowiec podpisał kontrakt z prezesem KSTS Oxynet Jarosław Kamilem Dziukiewiczem. To 24-letni Argentyńczyk, posiadającym włoski paszport, Francisco Sanchim. To już szósty stranieri w szeregach jarosławskiego klubu przed sezonem 2023 – 2024 LOTTO Superligi.

Urodzony 7 lutego 1999 r. praworęczny Argentyńczyk występował dotychczas m.in. w austriackiej 1 lidze oraz niemieckiej 2 lidze. W tym roku zagrał w turnieju WTT Feeder w Duesseldorfie, gdzie w kwalifikacjach wygrał z Chińczykiem Wang Tingyu 3:2 i Luksemburyczkiem Ericem Glodem 3:2, a przegrał z innym Chińczykiem Zeng Beixunem 0:3. W nowym sezonie w LOTTO Superlidze w zespole Oxynetu zagrają: Alan Kulczycki,  Szymon Brud, Quadri Arunda (Nigeria), Jaroslaw Żmudenko (Ukraina), Lubomir Pistej (Słowacja), Yuto Kizukuri (Japonia), Jeong Yeonghun (Korea Południowa) i Francisco Sanchi (Argentyna).

Powrót Szymona. SMS-Pegaz zagra w II lidze

Wychowanek jarosławskiego klubu, 17-letni Szymon Brud zdecydował się na powrót do KSTS Oxynetu. W nowym sezonie będzie reprezentował prowadzoną przez Kamila Dziukiewicza jarosławską Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu w rozgrywkach II ligi podkarpacko-małopolskiej.

Reklama

W barwach drużyny z Jarosławia Sz. Brud zadebiutował w LOTTO Superliga w sezonie 2021 – 2022. Pokonał wtedy m.in. byłego wicemistrza Polski, reprezentacyjnego zawodnika Patryka Zatówkę. W poprzednim sezonie Szymon reprezentował Fibrain AZS Politechnikę Rzeszów. Głównie w I lidze, chociaż dwukrotnie zaprezenował się w LOTTO Superlidze.

– Nasz wychowanek będzie się uczył w Liceum Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu i występował w drugoligowym zespole SMS-Pegaz Jarosław, który wspólnie z Grzegorzem Kielarem będziemy prowadzić. Będzie również w szerokim składzie superligowego KSTS Oxynetu

Reklama

– powiedział K. Dziukiewicz.

Prezes KSTS Oxynet tworzy od nowa grupę treningową.

– Mieszkający w Jarosławiu Mateusz Czernik będzie odpowiedzialny za szkolenie, a na stałe zamieszka u nas zawodnik zagraniczny, grający razem z Szymonem Brudem w drugiej lidze. Pozostaje Alan Zieliński i paru młodych zawodników. Do składu powróci taże Krzysztof Marcinowski, który w naszych barwach debiutował w LOTTO Superlidze. Taka kadra gwarantuje walkę o najwyższe cele w drugiej lidze

– podkreślił K. Dziukiewicz, dodając:

Reklama

– Cały czas obserwuję postępy naszego wychowanka Dawida Jadama, który trenuje i uczy się w Centralnym Ośrodku Sportu w Gdańsku, a w zbliżającym się sezonie będzie reprezentował pierwszoligowy zespół Polonii Kielce i niewykluczone, że po jego zakończeniu zasili barwy naszego klubu.

Nieoficjalnie wiadomo, że nowo pozyskanym pingpongistą do SMS-Pegaz Jarosław będzie Azjata.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama