Reklama

Artur Bulik mistrzem Polski w boksie

11/07/2016 11:06

Bokser Artur Bulik, reprezentant uczelnianego klubu AZS Legenda Jarosław, walczący w wadze super ciężkiej, zdobył tytuł Akademickiego Mistrza Polski. Zawodnik wystąpił w barwach Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu.

W zawodach startowało 52 zawodników i 24 zawodniczki z 41 wyższych uczelni z całej Polski. Z Jarosławia było siedmiu pięściarzy.

A. Bulik pokonał reprezentanta katowickiej uczelni, a potem wygrał z zawodnikiem AWF Warszawa. W finałowym pojedynku jego przeciwnik przerwał walkę ze względu na kontuzję.  

– Dla mnie każda walka jest dużym wyzwaniem, wymagającym przygotowania zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Wszyscy zawodnicy, z którymi walczyłem[paywall], pokazali się z dobrej strony, podnosząc wysoko poprzeczkę. Poziom mistrzostw, a zarazem samych walk był wysoki. Zawodnicy pokazali kawał dobrego boksu. Można było zobaczyć wiele zaciętych i emocjonujących walk – podsumowuje A. Bulik. – Uważam, że zaprezentowałem się z bardzo dobrej strony. Miałem różnych przeciwników. Dwukrotnie wygrałem przez TKO, a raz na punkty trzy do zera – dodaje.

Reklama

Przed jarosławskim bokserem młodzieżowe mistrzostwa Polski, które odbędą się we wrześniu oraz listopadowe mistrzostwa seniorów. Po drodze starty w różnych turniejach. Bokser nie ma sprecyzowanych planów związanych ze swoją karierą na ringu, jednak uważa wejście w świat boksu zawodowego za coraz bardziej realne. 


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama