Bokser Artur Bulik, reprezentant uczelnianego klubu AZS Legenda Jarosław, walczący w wadze super ciężkiej, zdobył tytuł Akademickiego Mistrza Polski. Zawodnik wystąpił w barwach Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu.
W zawodach startowało 52 zawodników i 24 zawodniczki z 41 wyższych uczelni z całej Polski. Z Jarosławia było siedmiu pięściarzy.
A. Bulik pokonał reprezentanta katowickiej uczelni, a potem wygrał z zawodnikiem AWF Warszawa. W finałowym pojedynku jego przeciwnik przerwał walkę ze względu na kontuzję.
– Dla mnie każda walka jest dużym wyzwaniem, wymagającym przygotowania zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Wszyscy zawodnicy, z którymi walczyłem[paywall], pokazali się z dobrej strony, podnosząc wysoko poprzeczkę. Poziom mistrzostw, a zarazem samych walk był wysoki. Zawodnicy pokazali kawał dobrego boksu. Można było zobaczyć wiele zaciętych i emocjonujących walk – podsumowuje A. Bulik. – Uważam, że zaprezentowałem się z bardzo dobrej strony. Miałem różnych przeciwników. Dwukrotnie wygrałem przez TKO, a raz na punkty trzy do zera – dodaje.
Przed jarosławskim bokserem młodzieżowe mistrzostwa Polski, które odbędą się we wrześniu oraz listopadowe mistrzostwa seniorów. Po drodze starty w różnych turniejach. Bokser nie ma sprecyzowanych planów związanych ze swoją karierą na ringu, jednak uważa wejście w świat boksu zawodowego za coraz bardziej realne.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze