Reklama

Artur Mykita zrezygnował z dyrektorowania SP 15 w Przemyślu


Są już „owoce” utworzenia pierwszej w mieście nowej placówki oświatowej – Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, który – decyzją koalicyjnej części przemyskich radnych – powstał po połączeniu Szkoły Podstawowej nr 15 oraz Przedszkola Miejskiego nr 13. Dyrektor tej pierwszej został odwołany ze stanowiska przez prezydenta miasta Wojciecha Bakuna.


Zarządzenie tego się tyczące pojawiło się na miejskiej stronie internetowej 7 sierpnia br. A. Mykita został odwołany ze stanowiska z dniem 31 sierpnia br., uprzednio złożywszy rezygnację z tej funkcji. Czy zostanie dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Przemyślu, na razie nie wiadomo. Odpowiedź na to pytanie przyniesie konkurs, który zostanie ogłoszony przez władze miasta.

Odwołanie A. Mykity ze stanowiska dyrektora SP 15 nie jest jednak żadną niemiłą niespodzianką ani wielką sensacją. Musiał złożyć odwołanie, bo formalnie z dniem 1 września br. Szkoła Podstawowa nr 15 im. Adama Mickiewicza przejdzie do historii, więc nie mógłby być szefem placówki nieistniejącej.

Reklama

– Na mocy uchwały Rady Miejskiej w Przemyślu i powstania od 1 września zespołu szkolno-przedszkolnego zarówno szkoła podstawowa, jak i stanowisko jej dyrektora przestanie istnieć. Od tego dnia będę pełniącym obowiązki dyrektora zespołu, do momentu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko. Oczywiście, zgłoszę swój akces i złożę odpowiednie dokumenty

– zapewnił A. Mykita, który szefem popularnej „Piętnastki” był przez ponad 10 lat.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/08/2025 14:59
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama