Długo trzeba było czekać na powrót do Przemyśla „przegubowców”. Jednakże, dzięki współpracy miasta z partnerskim Paderborn, dwa MAN-y z przegubami wyjechały na ulice nadsańskiego grodu już pod koniec czerwca.
Początkowa faza ich kursowania będzie się skupiać na trasie linii nr 20 (Ofiar Katynia Fibris – osiedle Kazanów). Pasażerowie będą musieli przywyknąć do tzw. „ciepłego guzika”. System ten pozwala na indywidualne otwieranie drzwi przez pasażera.
Jak informuje przemyski magistrat: „dzięki takiemu rozwiązaniu podczas postoju autobusu na przystanku kierowca nie będzie otwierać środkowych i tylnych drzwi w autobusie”. Jak podaje, zewnętrzne przyciski indywidualnego otwierania drzwi przez pasażera znajdują się na drzwiach, a otwarcie drzwi wewnątrz pojazdu odbywa się za pomocą odpowiednio oznakowanego przycisku na słupku lub na drzwiach.
Co ważne, jest on aktywowany przez kierowcę wyłącznie podczas postoju na przystanku, a możliwość użycia przycisku sugeruje zielone podświetlenie. Ma to prowadzić z jednej strony do usprawnienia pracy klimatyzacji w lecie, z drugiej do uniknięcia nadmiernego wychładzania pojazdu w zimie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze