Reklama

Autobusy „przegubowce” wracają na ulice Przemyśla! Prezent z Paderborn

Długo trzeba było czekać na powrót do Przemyśla „przegubowców”. Jednakże, dzięki współpracy miasta z partnerskim Paderborn, dwa MAN-y z przegubami wyjechały na ulice nadsańskiego grodu już pod koniec czerwca.

Początkowa faza ich kursowania będzie się skupiać na trasie linii nr 20 (Ofiar Katynia Fibris –  osiedle Kazanów). Pasażerowie będą musieli przywyknąć do tzw. „ciepłego guzika”. System ten pozwala na indywidualne otwieranie drzwi przez pasażera.

Jak informuje przemyski magistrat: „dzięki takiemu rozwiązaniu podczas postoju autobusu na przystanku kierowca nie będzie otwierać środkowych i tylnych drzwi w autobusie”. Jak podaje, zewnętrzne przyciski indywidualnego otwierania drzwi przez pasażera znajdują się na drzwiach, a otwarcie drzwi wewnątrz pojazdu odbywa się za pomocą odpowiednio oznakowanego przycisku na słupku lub na drzwiach.

Reklama

Co ważne, jest on aktywowany przez kierowcę wyłącznie podczas postoju na przystanku, a możliwość użycia przycisku sugeruje zielone podświetlenie. Ma to prowadzić z jednej strony do usprawnienia pracy klimatyzacji w lecie, z drugiej do uniknięcia nadmiernego wychładzania pojazdu w zimie.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama