Reklama

Awaryjne lądowanie szybowca. Pilot w szpitalu

17/03/2015 09:03

Do szpitala w Jarosławiu trafił 56-letni pilot, mieszkaniec województwa lubelskiego, który awaryjnie lądował szybowcem na polu ornym w okolicy Łazów w gminie Radymno.

Mężczyzna wystartował z lotniska w Laszkach i najprawdopodobniej stracił orientację, odlatując za daleko od miejsca startu. Do lądowania poza lotniskiem doszło w niedzielę (15 bm.), około g. 14. Pilot miał uprawnienia do wykonywania lotów szybowcowych. Był trzeźwy. Podczas uderzenia o nierówną nawierzchnię maszyna uległa uszkodzeniu, a mężczyzna siedzący za jej sterami doznał obrażeń. Policjanci zabezpieczyli szybowiec oraz wykonali oględziny miejsca awaryjnego lądowania i zawiadomili Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych w Warszawie. Jej przedstawiciele zajmą się ustalaniem przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości