Do szpitala w Jarosławiu trafił 56-letni pilot, mieszkaniec województwa lubelskiego, który awaryjnie lądował szybowcem na polu ornym w okolicy Łazów w gminie Radymno.
Mężczyzna wystartował z lotniska w Laszkach i najprawdopodobniej stracił orientację, odlatując za daleko od miejsca startu. Do lądowania poza lotniskiem doszło w niedzielę (15 bm.), około g. 14. Pilot miał uprawnienia do wykonywania lotów szybowcowych. Był trzeźwy. Podczas uderzenia o nierówną nawierzchnię maszyna uległa uszkodzeniu, a mężczyzna siedzący za jej sterami doznał obrażeń. Policjanci zabezpieczyli szybowiec oraz wykonali oględziny miejsca awaryjnego lądowania i zawiadomili Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych w Warszawie. Jej przedstawiciele zajmą się ustalaniem przyczyn i okoliczności zdarzenia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze