W pierwszej połowie kwietnia badmintoniści UKS „Aktywna Piątka” Przemyśl oraz UKS „Jagiellonka” Medyka uczestniczyli w dwóch ogólnopolskich turniejach.
Pierwszy rozgrywany był w Straszęcinie dla zawodników w kategoriach żaków i dzieci. Dla większości tych drugich był to pierwszy tak duży turniej, w którym udział wzięło ponad 70 osób. – Wyniki były w tym wypadku najmniej ważne. Właśnie w dzieciach jest duży potencjał i przy wytrwałej, systematycznej pracy na treningach są oni w stanie odnosić sukcesy. Podobnie jak ich starsi koledzy – powiedział ich opiekun i trener Tomasz Kordek.
W Warszawie zaś walczyli zawodnicy w kategorii juniorów młodszych i młodzików. W tej pierwszej wystartował Norbert Świerk, który w grze pojedynczej wywalczył trzecie miejsce. W kategorii młodzików zaprezentował się Patryk Kordek. Pokonując zawodników z czołowych klubów w Polsce m.in. z: Warszawy, Głubczyc czy Gdańska, stanął na najwyższym stopniu podium. Zdaniem prezesa Podkarpackiego Związku Badmintona, a także trenera Dariusza Stańki, występ zawodników potwierdza dobre przygotowanie na zbliżających się najważniejszych turniejów w tym sezonie.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze