Wójt gminy Bircza Grzegorz Gągola zaprezentował dziś wstępną wizualizację kompleksu basenów, które mają powstać w Birczy. Prace przy realizacji zadania inwestycyjnego „Budowa kompleksu basenowo – rekreacyjnego w miejscowości Bircza” już trwają.
Z budową kompleksu basenowo-rekreacyjnego w Birczy ruszyła krakowska spółka „Texom”. Ta sama, która podobną inwestycję zrealizuje we Fredropolu. Na przedsięwzięcie zdobyto dofinansowanie z Rządowego Funduszu „Polski Ład”.
Kompleks tworzyć będą:
basen rekreacyjny o nieregularnym kształcie, podzielony na 2 części o głębokości 1,2 m oraz 1,35 m, z torem pływackim, urządzeniami do masażu oraz grotą sztucznej fali basen dla dzieci z wodnym placem zabaw o nieregularnym kształcie, podzielonego na dwie części o głębokości 0,3 m oraz 0,45 m, boiska do siatkówki plażowej i badmintona, miejsc do gry w plenerowe szachy, piaskowe i trawiaste plaże.
Będzie też gdzie zjeść i się napić. Nie zabranie przebieralni, pryszniców i... ratowników. Oraz zieleni - zwłaszcza że baseny powstaną na słonecznej działce na wzgórzu.
– Przedsięwzięcie budowlane tego typu jest jednym z największych realizowanych w naszej gminie na przestrzeni ostatnich lat, a także pierwszym w powiecie przemyskim – mówił końcem stycznia wójt gminy Bircza G. Gągola.
autorka: Aleksandra Nowotyńska
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze