Reklama

Będą zbierać koce dla dzieci w Afryce

20/04/2015 19:47

„Kocyki dla dzieci z Afryki” to kampania, która ma na celu zebrać koce dla dzieci w wiosce Kakooge w Ugandzie. – W porze deszczowej noce są tam zimne, a dzieci często nie mają nawet łóżek – mówi Anna Musiał, koordynatorka akcji.

Kakooge to wioska w Ugandzie, w której swoją parafię założyli franciszkanie z Polski. Prowadzą tam trzy szkoły: podstawową, średnią i zawodową. Podstawówka, która nosi imię św. Judy plasuje się wysoko w rankingu najlepszych szkół ugandyjskich. Uczy się w niej około 800 dzieci, w tym ok. 100 to 4- i 5-latki. – Przede wszystkim dla nich chcemy zebrać te kocyki – mówi Anna Musiał.
W Ugandzie nawet zamożniejszych rodzin nie stać na zapewnienie dzieciom podstawowych wygód. – W czasie pory deszczowej, która nastaje na równiku dwa razy do roku, dzieci często marzną nocami, przeziębiają się i łatwiej zapadają na choroby takie jak malaria – opowiada.
Organizatorem akcji „Kocyki dla dzieci z Afryki” jest krakowska Fundacja InnovAid. Koordynatorem w Przemyślu jest natomiast Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Izaaka Newtona.  Akcja rozpocznie się w najbliższy piątek, 24 kwietnia, Dniem Afrykańskim. W sali Młodzieżowego Domu Kultury pierwszaki ze szkoły im. Newtona przedstawią krótki program, na który zaproszeni zostaną uczniowie pierwszych klas z innych przemyskich szkół.
Zbiórka kocyków polarowych trwać będzie do 15 maja. – Koce mogą być używane, byle były w dobrym stanie. Chcemy je zebrać i przesłać do Ugandy, aby pomogły najmłodszym dzieciom z Kakooge przespać w cieple chłodne noce pory deszczowej – mówi A. Musiał.  

Koce można przynosić do Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Izaaka Newtona przy ul. Piotra Skargi 7/1 w godz. 6.30 – 16.30.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości