Kiedyś w budynku przy ulicy Sobótki w Przemyślu funkcjonowała Szkoła Podstawowa nr 8, od kilku lat – po likwidacji placówki – Warsztaty Terapii Zajęciowej przemyskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem. Od zawsze był problem z parkowaniem tu samochodów.
Najwięcej kłopotów mieli rodzice odwożący swoje pociechy do szkoły, a potem na zajęcia WTZ. Wąska ulica Sobótki nie pozwalała na zaparkowanie w tamtym miejscu więcej niż dwóch, trzech samochodów. Problem zostanie niebawem rozwiązany[paywall]. Podczas ostatniej w 2017 r. sesji Rady Miejskiej w Przemyślu (28 grudnia ub.r.) radni wyrazili zgodę na przekazanie w drodze bezprzetargowej prawie pół hektara miejskiej działki z przeznaczeniem na wybudowanie parkingu. Zostanie ona sprzedana z 90-procentową bonifikatą.
– Działka od lat była niezabudowana. Przemyski oddział Towarzystwa Walki z Kalectwem wystąpił z wnioskiem o jej sprzedaż z bonifikatą. Towarzystwo jest organizacją pożytku publicznego, zajmującą się pomocą osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom – uzasadnił projekt uchwały zastępca prezydenta Przemyśla Grzegorz Hayder.
Owe pół hektara nie było wprawdzie ujęte w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, ale wchodziło w skład większego projektu pod nazwą „Rozbudowa i przebudowa budynku Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu dla potrzeb utworzenia Transgranicznego Centrum Terapeutyczno-Szkoleniowego dla Osób Niepełnosprawnych oraz Osób Wspierających”.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.W końcu się za cos konkretnego wzieli.....
Warto inwestować w parkingi, tych zawsze brakuje i takie niedobory bywają wyjątkowo uciążliwe dla przyjezdnych. Wiem to po swoim mieście, Nowym Dworze Mazowieckiem, gdzie zazwyczaj jest duży problem z pozostawieniem gdzieś swojego pojazdu. Jedynie w Modlinie wybrnęli z tej sytuacji obronną ręką, z uwagi na bezpośrednią bliskość lotniska i dzięki temu powstały tam takie perełki jak https://www.bezpiecznyparkingmodlin.pl/
W końcu się za cos konkretnego wzieli.....
Warto inwestować w parkingi, tych zawsze brakuje i takie niedobory bywają wyjątkowo uciążliwe dla przyjezdnych. Wiem to po swoim mieście, Nowym Dworze Mazowieckiem, gdzie zazwyczaj jest duży problem z pozostawieniem gdzieś swojego pojazdu. Jedynie w Modlinie wybrnęli z tej sytuacji obronną ręką, z uwagi na bezpośrednią bliskość lotniska i dzięki temu powstały tam takie perełki jak https://www.bezpiecznyparkingmodlin.pl/