Jarosław do końca września pozostanie bez kina. Remont Miejskiego Ośrodka Kultury wszedł w kolejny etap, ze względu na charakter prowadzonych prac sala widowiskowo-kinowa z dniem 26 marca została zamknięta. Instytucja zapowiada jednak, że wraz zakończeniem remontu wielbiciele teatru, melomani i kinomani powinni się spodziewać wielu atrakcji.
Prace remontowe w jarosławskim MOK trwają już prawie 3 miesiące i są zakrojone na szeroką skalę.[paywall] Po remoncie placówka zyska nowe przestrzenie, dzięki czemu będzie mogła poszerzyć dotychczasową działalność. Obecnie trwają właśnie prace nad renowacją i adaptacją piwnic. Ponadto w budynku powstanie winda i klatka schodowa, co sprawi, że będzie lepiej przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Najbardziej efektowny powinien być natomiast finał prac prowadzonych na zewnątrz – w planach jest bowiem odtworzenie wykuszu po zachodniej stronie obiektu. Kompleksowy remont ma pochłonąć blisko 4 miliony złotych.
Tylko w niewielkim stopniu dotyczy on sali kinowej, ale jej wyłączenie z użytku jest konieczne. Przede wszystkim obecność czynnej sali utrudnia pracę budowlańcom, więc jej zamknięcie usprawni remont. Ponadto plac budowy to nie zawsze bezpieczne miejsce, więc wyłączenie z użytku kina spowodowane jest troską o bezpieczeństwo. Przerwa w funkcjonowaniu kina Ikar potrwa od 26 marca do 1 września br. Sam MOK będzie realizował swoją funkcję z pewnymi utrudnieniami. Część imprez, konkursów, wystaw, warsztatów będzie się nadal odbywać w budynku przy placu Mickiewicza, część natomiast zostanie zrealizowana we współpracy z instytucjami kultury na terenie miasta. O zmianach w kalendarzu tych wydarzeń MOK będzie informował na swoich stronach internetowych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Mam nadzieję że wnętrze sali widowiskowo-kinowej zostanie gruntownie zmodernizowane....
Mam nadzieję że wnętrze sali widowiskowo-kinowej zostanie gruntownie zmodernizowane....