Jeden dawca krwi może uratować życie nawet kilku osób, ponieważ jej składniki trafiają do różnych pacjentów. A skoro tak, to uczestnicy zbiórki zorganizowanej w Zespole Szkół w Lubaczowie być może przyczynili się do poprawy stanu zdrowia kilkudziesięciu potrzebujących. Jedno jest pewne, akcja krwiodawstwa zorganizowana pod koniec marca w szkolnych murach przyniosła wspaniałe owoce.
Krew, jako bezcenny dar, trafia przede wszystkim do pacjentów szpitali, w tym ofiar wypadków, osób przechodzących operacje, osób z chorobami nowotworowymi oraz pacjentów wymagających transfuzji. To niezastąpiony lek, potrzebny przez okrągły rok, który ratuje życie. Wiedzą o tym doskonale uczniowie Zespołu Szkół w Lubaczowie im. gen. J. Kustronia. Aż 29 zaangażowało się w zbiórkę krwi, pokazując tym samym, że chcą i potrafią pomagać innym, włączając się w działania o tak ważnym znaczeniu społecznym. Do akcji krwiodawstwa zgłosiły się też dwie osoby z Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie i 5 osób spoza szkoły. Całkiem liczne grono potencjalnych dawców niestety po badaniach wstępnych nieco się uszczupliło, a finalnie 18 zakwalifikowanych osób podzieliło się cennym darem życia. Łączny wynik akcji to około 8,1 litra krwi!
– Dziękujemy wszystkim osobom, które zgłosiły się do udziału, a w szczególności tym, którzy krew oddali. Wasza postawa jest wyrazem odpowiedzialności, empatii i gotowości do niesienia pomocy potrzebującym – przekazał organizator wydarzenia, czyli Samorząd Uczniowski wspierany przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.
Reklama
Inicjatorzy pomysłu wyrazili też nadzieję, że kolejne edycje także będą się cieszyć zainteresowaniem i pozwolą odnotować dobry wynik.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze