Mieszkańcy osiedla na ul. Wróblewskiego, niedaleko oczyszczalni ścieków, zaniepokoili się, że na jej terenie w klatkach przebywają psy. Obawiali się, że coś złego się tam dzieje. Okazało się, że zwierzaki są pod opieką straży miejskiej.
– Problematyka bezdomności zwierząt, na podstawie której straż miejska prowadzi swoje działania w tym zakresie, ujęta jest w uchwale dotyczącej programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Jarosławia w 2015 roku. Uchwała dostępna dla wszystkich w Biuletynie Informacji Publicznej. [paywall]Zwierzęta w przypadku przypuszczeń, że posiadają właściciela (psy rasowe, z obrożą, czasami ze smyczą) po umieszczeniu informacji na stronie internetowej miasta są przez 3 – 5 dni przetrzymywane w kojcach usytuowanych na terenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Wróblewskiego, aby ułatwić ich znalezienie i odbiór przez właścicieli. Po tym czasie odwożone są do schroniska. Opiekę nad zwierzętami podczas pobytu w kojcach sprawują pracownicy PWiK – wyjaśnia Janusz Sobejko, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Jarosławiu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze