Reklama

Bezpańskie psy pod opieką straży miejskiej

21/07/2015 18:28

Mieszkańcy osiedla na ul. Wróblewskiego, niedaleko oczyszczalni ścieków, zaniepokoili się, że na jej terenie w klatkach przebywają psy. Obawiali się, że coś złego się tam dzieje. Okazało się, że zwierzaki są pod opieką straży miejskiej.

– Problematyka bezdomności zwierząt, na podstawie której straż miejska prowadzi swoje działania w tym zakresie, ujęta jest w uchwale dotyczącej programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Jarosławia w 2015 roku. Uchwała dostępna dla wszystkich w Biuletynie Informacji Publicznej. [paywall]Zwierzęta w przypadku przypuszczeń, że posiadają właściciela (psy rasowe, z obrożą, czasami ze smyczą) po umieszczeniu informacji na stronie internetowej miasta są przez 3 – 5 dni przetrzymywane w kojcach usytuowanych na terenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Wróblewskiego, aby ułatwić ich znalezienie i odbiór przez właścicieli. Po tym czasie odwożone są do schroniska. Opiekę nad zwierzętami podczas pobytu w kojcach sprawują pracownicy PWiK – wyjaśnia Janusz Sobejko, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Jarosławiu.


IP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości